V neděli 16. března ráno došlo v Lounech na náměstí Benedikta Rejta ke rvačce dvou mužů. Podle prvotního zjištění si 37letý muž z Loun vyřizoval účty z jedním z dvojice mužů, kteří mu před tím ukradli v restauraci peníze.

V pondělí to uvedl Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech, která na místě zasahovala. Případ nyní šetří Policie ČR v Lounech.

„Strážníci jeli po sedmé hodině ráno na náměstí Benedikta Rejta na telefonické oznámení. Na místě zjistili 29letého muže ukrajinské národnosti, který ležel na zemi a měl zranění v obličeji. Nad ním stál 37letý muž z Loun. Ten uvedl, že byl v nedaleké restauraci, kde si odskočil na toaletu a při návratu zjistil, že mu z jeho odložené bundy byly odcizeny doklady i finanční hotovost asi 2000 korun,“ sdělil M. Malý.

Současně si podle jeho slov všiml, jak z restaurace vyběhli dva muži. Jednoho z nich doběhl a došlo ke vzájemnému napadení. „Na místě se také nacházel zjištěný 33letý svědek, který kolem procházel. Strážníci přivolali ke zraněnému ležícímu muži záchrannou službu,“ dodal M. Malý.

Případ byl na žádost poškozeného muže předán k dalšímu šetření na Policii ČR.