Dítě pod auto vběhlo a policisté určili jako viníka nehody ji. Řidiče přesto na místě zatkli, neboť se jednalo o celostátně hledaného muže. Policie jej stíhá kvůli dvěma trestným činům.

Děvče utrpělo jen drobné oděrky

„Řidič projížděl Vladimírskou ulicí ve směru od polikliniky k Poděbradově ulici, když mu poblíž přechodu pro chodce vběhla z pravé strany chodníku do jízdní dráhy 9letá dívka z Loun. Při střetu utrpěla naštěstí jen drobné oděrky, se kterými byla ošetřena v lounské nemocnici,“ sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

U šoféra, který vůz značky Citroën řídil, byl alkohol vyloučen. Hmotná škoda byla odhadnuta na 3 000 korun. „Dopravní policisté nehodu vyřešili na místě, viníkem určili nezletilou dívku,“ dodala mluvčí.

Policie po řidiči pátrala přes rok

Jak dále policisté zjistili, po řidiči citroënu bylo Okresním ředitelstvím Policie ČR v Litoměřicích vyhlášeno od 7. července loňského roku celostátní pátrání na základě příkazu k zatčení. Proto jej lounští policisté zadrželi a předali kolegům do Litoměřic. „Muž byl zadržen na základě příkazu Okresního soudu v Litoměřicích ve věci stíhání pro podvod. Současně je muž stíhán Policií ČR v Litoměřicích pro trestný čin zanedbání povinné výživy,“ sdělila na dotaz Deníku Alena Romová, mluvčí litoměřické policie.