V rukou kriminalistů skončil 37letý recidivista z Loun, který má na svém kontě sérii více než dvaceti vloupáním do prodejen benzinových čerpacích stanic, prodejen tabákových výrobků i obchodních domů.

Zloděj řádil nejen v lounském regionu, ale též na Mostecku a Chomutovsku. Pachatel způsobil majitelům obchodů škodu za celkem 800 tisíc korun.

„Policejní komisař muže obvinil z trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Nyní se již nachází ve vazební věznici,“ informovala tisková mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Na Lounsku stihl třináct vloupaček

Od srpna do konce listopadu loňského roku spáchal sedmatřicetiletý zloděj jen na Lounsku třináct deliktů. Nejčastěji „navštěvoval“ prodejny benzinek v Žatci a v Podbořanech, do některých se vloupal i opakovaně. Odnášel si hlavně cigarety, ale nepohrdl třeba ani motorovými svíčkami.

Kromě benzinek se v Žatci vloupal například i do prodejny tabáku nebo obchodního domu Norma. Policisté mu prokázali i vloupání do prodejen ve Staňkovicích a ve Vroutku. „Celková škoda, kterou napáchal jen v lounském regionu přesahuje 350 tisíc korun,“ uvedla dále Střelcová .

Jednu benzinku navštívil i třikrát

Za dalších tři sta tisíc korun způsobil pachatel škodu na Mostecku. Zde řádil od května do prosince loňského roku. Zaměřil se na jednu prodejnu v Mostě, prodejna tabáku v Litvínově a benzinovou čerpací stanici v Záluží. Z nich si odnášel především tabákové výrobky, nepohrdl však ani alkoholem a dálničními známkami.

Do vytipovaných míst se vloupal opakovaně. Benzinku v Záluží navštívil dokonce třikrát. „Na Mostecku pachateli policisté dokázali sedm skutků, za které ho také již obvinili. Podíl jeho kriminality však bude zřejmě vyšší, jelikož je navíc z pěti dalších činů podezřelý,“ doplnila tiskový mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Chomutovsko hlásí osm deliktů

Osm trestných činů stihl sedmatřicetiletý recidivista spáchat i na Chomutovsku. Také zde se soustředil hlavně na prodejny na čerpacích stanicích. „Hmotná škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun,“ sdělila mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Případ nadále vyšetřují kriminalisté z Loun, jelikož největší podíl pachatelova „řádění“ byl právě zde. Obviněný muž byl pro trestný čin krádeže odsouzen již v srpnu roku 2005 k nepodmí­něnému trestu odnětí svobody. Z vězení se vrátil v březnu roku 2007