Na místě, kde se odehrála 13. června v noci vražda, byli první strážníci lounské městské policie. Do ulice Petra Obrovce vyjeli po telefonickém upozornění na linku 156 před 22 hodinou. V jednom z domů mělo docházet k napadání nožem, což se později také potvrdilo. "Po příjezdu na místo se na chodníku před domem nacházel krvácející muž, kterému podávaly první pomoc dvě ženy a křičely, že v domě se nachází další zraněný muž," popsal příjezd k prodejně večerky Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

Strážníci mezitím přivolali záchrannou službu. "Z domu vycházel další muž s bodnou ránou v břiše. V jedné místnosti se nacházela 43letá žena, která držela v ruce velký nůž. Po opakovaných výzvách nůž odhodila a byla strážníky zajištěna," uvedl M. Malý.

Celý případ a jeho šetření poté převzala Policie ČR. Během zákroku nedošlo k žádnému zranění strážníků. Oba zranění muži byli převezeni záchrannou službou do nemocnice. Jeden ovšem útok nepřežil a útok byl přehodnocen jako vražda.

V Lounech se vraždilo