V pátek 14. března, krátce před půlnocí, zadrželi policisté při silniční kontrole v Březně u Postoloprt 22letého mladíka z Lounska.

Kontrolovali jej za volantem osobního vozidla Škoda Felicia a následnou lustrací zjistili, že je evidovaný v celostátním pátrání.

Informovala o tom Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Hledaný byl proto, že v říjnu roku 2006 vnikl do sušárny chmele v Březně a z cisterny odstaveného nákladního auta odčerpal 880 litrů motorové nafty.

„Do stejného objektu zavítal opakovaně ještě v prosinci uvedeného roku a to už si přisvojil celé nákladní vozidlo s cisternou a k tomu autobaterii z vysokozdvižného vozíku. Kradený vůz byl pak o několik hodin později nalezen odstavený v Mělecké ulici v Lounech – samozřejmě bez 1510 litrů motorové nafty,“ sdělila tisková mluvčí.

Celková škoda, kterou mladík napáchal a zmizel, byla odhadnuta na 120 341 korun. V sobotu vypátraného mladíka policejní komisař obvinil z trestných činů krádeže a neoprávněného užívání cizí věci. Mladík je vyšetřován na svobodě.