V Lounech zahraje Slza, Support Lesbiens, Bendig či Voxel
KDY: Sobota 14. sprna od 11 hodin
KDE: Louny
ZA KOLIK: 290 korun

Jeden z největších hudebních festivalů tohoto roku v Lounech se blíží. Přijďte si poslechnout Slzu, Support Lesbiens, Poetiku, Voxel & spol., Jana Bendiga a další. Už v sobotu 14. srpna na Mírové náměstí. Start akce Deja vu fest je v 11 hodin, vstupenka vyjde na 290 korun. Koupit si ji můžete na www.smsticket.cz

Kino Svět promítne novou komedii Deníček moderní fotra
KDY: Sobota 14. srpna od 20 hodin
KDE: Kino Svět Louny
ZA KOLIK: 150 korun

Kino Svět v Lounech promítá novou českou komedii Deníček moderní fotra. Film vznikl podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominika Landsmana, v hlavních rolích se představí Jiří Mádl a Tereza Ramba. Vidět tento biják můžete třeba v sobotu od 20 hodin, vstupné stojí 150 korun.

Galerie změnila otevírací dobu. Vidět tam lze obrazy Mirvalda
KDY: Sobota 14. srpna od 14 do 18 hodin
KDE: Galerie města Louny
ZA KOLIK: 40 korun

Pro velký zájem lidí změnila Galerie města Loun otevírací dobu. Nyní je otevřená od středy do neděle (včetně) od 14:00 do 18:00 hodin. Navštívit tam můžete výstavu Vladislav Mirvald s názvem Krajina. Ta čítá více než 60 obrazů. Vstupné stojí 40 korun.

Ornitologická exkurze vás zavede na shromaždiště ptáků
KDY:Sobota 14. srpna od 8 hodin
KDE: Louny
ZA KOLIK: Zdarma

Zajímáte se o ptactvo a přírodu? Pakliže ano, tak byste neměli chybět na ornitologické exkurzi Oblastního muzea v Lounech. Ta vás zavede na ornitologicky nejatraktivnější lokalitu Lounska a významné tahové shromaždiště ptáků Lenešický rybník. Sraz je tuto sobotu v 8 hodin v severní části rybniční soustavy zvané Nový Dvůr. Exkurzi povede zoolog lounského muzea Miroslav Bažant. 

KDY: Do 25. srpna
KDE: Louny
ZA KOLIK: Zdarma

Dílo výtvarníka Bořila můžete vidět v sadech a v knihovně
Kladenský výtvarník Jan Bořil vystavuje během prázdnin v Lounech. Výstava, která čítá 30 obrazů, je rozdělena do dvou částí jedna je umístěna v pavilonu A (1. patro) Masarykovy sady, druhá část přímo v knihovně na Mírovém náměstí. Výstava potrvá do 25. srpna, milovníci moderního umění si obrazy mohou i zakoupit, a tím podpořit živé umění, které v pandemických časech velmi trpí. Výstavy otevřeny v běžných časech obou provozů: knihovna, po-pá 9-17 hodin, pavilon A denně 14-21 hodin. Jan Bořil je dysgrafik a autodidaktik. Duch vzpoury s vírou ve svobodu projevu a výrazu. Má v sobě odpor k autoritářství a proudům realistického umění. Jeho umělecká, přímo dobrodružná cesta, jakoby odkrývala pravou identitu tvůrce, což je pro něho nejdůležitější prvkem jeho umění.