Mostecký puchýř a Memoriál V. Grabmullera 
KDY: sobota 19. října
KDE: Mírové náměstí v Lounech

Dvacátý čtvrtý ročníku Mostecký puchýř a jedenáctý ročník Memoriálu Vlastimila Grabmüllera se bude konat v sobotu 19. října. Turistický pochod startuje v Lounech na Mírovém náměstí od 8 do 9 hodin. Trasa pro pěší 15 km. Cílem je Raná - restaurace Ponorka. Hudba zajištěna.

Pohádky v anglickém jazyce 
KDY: sobota 19. října od 10 hodin
KDE: lounská knihovna

Pohádky v anglickém jazyce budou v sobotu 19. října v lounské knihovně. Čtení, povídání a hraní si s anglickými slovíčky nejen s předškoláky s Milicou Krisan. Od 10 hodin.

Dům, který postavilo stříbro
KDY: sobota 19. října od 17 hodin
KDE: Klub Budík Žatec

V žateckém Klubu Budík proběhne v sobotu 19. října přednáška s názvem Dům, který postavilo stříbro. Povídání s žateckým rodákem Markem Dyršmídem. "Postavíme dům, či koupíme byt bez velkých závazků, aneb o kovu jménem stříbro – o jeho množství, vývoji těžby, zásobách i jako úložišti pro úspory a materiálu pro investování či pořizování nemovitostí," zvou pořadatelé. Od 17 hodin.

Nakámen
KDY: sobota 19. října od 10 do 16 hodin
KDE: Archeoskanzen Březno

Ve skanzenu v Březně se v rámci mezinárodního dne architektury koná akce Nakámen. Od 10 do 16 hodin.

Pieta u příležitosti 75. výročí výsadku Jan Kozina na Mělcích
KDY: sobota 19. října
KDE: památník Mělce, lounská radnice
ZA KOLIK: zdarma

Od 10 hodin se v sobotu 19. října bude konat u památníku na Mělcích pietní akt při příležitosti 75. výročí výsadku Jan Kozina. Poté proběhne bojová ukázka událostí z října 1944. Poté bude na lounském městském úřadu křest publikace Jaroslava Tošnera „Odešli na východ, vrátili se ze západu“.

Veřejné bruslení 
KDY: sobota 19. října od 13.30 do 15 hodin
KDE: zimní stadion Louny

Od 13.30 do 15 hodin bude v sobotu 19. října probíhat na lounském zimním stadionu veřejné bruslení. 

Hubertova jízda
KDY: sobota 19. října 
KDE: Libořice

V parku v Libořicích proběhne v sobotu 19. října třetí ročník Hubertovy jízdy. Slavnostní nastoupení koní a jezdců, požehnání koním, trubač, vyjížďka, soutěže. Připraven je také doprovodný program, zahraje Duo Tonika, na závěr ohnivá show. Od 10.30 do 18 hodin.

Kdoulování
KDY: sobota 19. října
KDE: Vernerův mlýn Brloh

Kdoulování se chystá ve Vernerově mlýně v Brlohu v sobotu 19. října. Bude se vařit kdoulová marmeláda. Všechny ingredience budou k dispozici, jen skleničky na marmelády si doneste (5 - 6 ks). Jako občerstvení bude kdoulový čaj a sladké pečivo s kdoulemi. Od 10 do 13.30 hodin.

Komedie Dámská šatna
KDY: neděle 20. října
KDE: lounské divadlo

V neděli 20. října uvede Vrchlického divadlo v Lounech hru Dámská šatna. Představí se Daniela Kolářová, Dana Batulková, Evellyn Pacoláková, Petra Tenorová. Arnošt Goldflam vás jako jako autor i režisér zavede do divadelní místnosti, v níž se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí. Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je právě dámská šatna. Od 19 hodin.

Drakiáda a podzimní tvoření z přírodních materiálů
KDY: neděle 20. října
KDE: Stroupeč, klubovna

Drakiáda a podzimní tvoření z přírodních materiálů proběhne ve Stroupči, sraz je u klubovny. Bude oheň, pečení buřtů, jablek a brambor. Od 13 hodin.