LOUNSKO

XV. krajské dožínky v Peruci

Kdy: sobota 9. září od 12.00
Kde: Peruc
Za kolik: zdarma

Městys Peruc na Lounsku bude v sobotu 9. září opět hostit krajské dožínky. Výstava zemědělství, řemesel a výrobků Ústeckého kraje odstartuje v pravé poledne průvodem a slavnostním zahájením. Poté se na hlavní scéně vystřídají hudebníci Michal Hrůza s kapelou (13.00), Plavci (15.00) a Refreš (17.00). Muzika bude znít také z fotbalového hřiště, kam zamíří především milovníci dechovky a country. Zámecký park nabídne na historické scéně letové ukázky dravců, šermíře či kejklíře, pro děti budou připraveny soutěže a pohádky.

Tak bavily krajské dožínky loni:

Fotogalerie: Krajské dožínky v Peruci

Další podrobnosti najdete na stránkách dozinkyperuc.cz.

Oslava 150. výročí SDH Krásný Dvůr

Kdy: sobota 9. září od 12.00
Kde: areál koupaliště, Krásný Dvůr
Za kolik: zdarma

Sbor dobrovolných hasičů Krásný Dvůr má před sebou velkou oslavu. V sobotu 9. září si v areálu místního koupaliště připomene celých 150 let své existence. Chystá se výstava hasičské techniky, soutěž v požárním útoku s překvapením, od 17 hodin zahraje k tanci skupina Pinky Band. Nejen pro děti budou k dispozici skákací hrad, zorbingové koule či hasičská pěna. Chybět nebude malování na obličej, tatérský salon a samozřejmě občerstvení.

Loučení s létem v Jimlíně

Kdy: sobota 9. září od 14.00
Kde: sokolské hřiště, Jimlín
Za kolik: zdarma

Léto je definitivně pryč a v Jimlíně na Lounsku se s ním rozloučí, jak se patří. Obec ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči k této příležitosti připravila zábavné odpoledne na jimlínském sokolském hřišti. Uskuteční se v sobotu 9. září od 14 hodin. Občerstvení bude zajištěno, stejně jako hudba a hry pro děti.

CHOMUTOVSKO

Den evropského dědictví v Chomutově

Kdy: sobota 9. září od 9.00
Kde: centrum Chomutova
Za kolik: zdarma

Den evropského dědictví zpřístupní v sobotu 9. září v Chomutově několik zajímavých památek. Půjde o budovu starobylé radnice, jezuitský areál, kostely sv. Kateřiny, Nanebevzetí Panny Marie a sv. Barbory, také Chrám sv. Ducha a městskou věž. Z technických památek si budou moci lidé prohlédnout Muzeum československého opevnění Na Kočičáku nebo První občanský pivovar v Chomutově. Oboje mezi 10. a 17. hodinou.

Jógový festival v Chomutově

Kdy: sobota 9. září od 9.00
Kde: Městský park, Chomutov
Za kolik: 200 korun

Druhý ročník festivalu jógy se uskuteční tuto sobotu v Městském parku v Chomutově. Tentokrát na téma Rodina a naše kořeny. Jeho náplní budou semináře, živá hudba a samozřejmě jóga. Od 9.00 do 20.30 budou prodejci ve stáncích nabízet svůj sortiment.

Festival jídla ve Březně

Kdy: sobota 9. září od 9.00
Kde: Březno u Chomutova
Za kolik: vstup zdarma

Ve Březně u Chomutova v parku u pódia proběhne v sobotu 9. září food festival. Návštěvníci se mohou těšit na kuchařské show, zahraniční kuchyně, jedlý hmyz, drinky, dezerty a zábavný celodenní program pro děti i dospělé. Přijet mají dokonce vítěz televizní soutěže Masterchef Roman Staša a "stříbrná" ze stejné soutěže Pavlína Lubojatzky. Akcí provede moderátor Marek Fottr, účast přislíbili hudebníci Petr Kutheil a Anna Julie Slováčková.

Indian Summer Open Air v knihovně

Kdy: sobota 9. září od 15.00
Kde: atrium Chomutovské knihovny
Za kolik: 100 korun

V atriu Chomutovské knihovny proběhne hudební festival Indian Summer. Zahrají Noční klid (15.00), Dokruhu (16.00) Kuba Alexa (17.00), Waste (18.15) a Barbucha (19.15).

Chomutovský festival vína

Kdy: sobota 9. září od 13.00
Kde: náměstí 1. máje, Chomutov
Za kolik: zdarma

Náměstí 1. máje v Chomutově přivítá v sobotu 9. září druhý ročník Chomutovského festivalu vína a vinaře z Čech i Moravy. Pořadatelé slibují pestrou nabídku kvalitních nápojů, street food zónu a bohatý doprovodný program. Vystoupí Cimbálová muzika Alexandra Vrábela (13.00), skupina Crossband (19.00) a DJ Kulda (20.00). Programem budou provázet moderátor Luděk Holý a sommelier Zdeněk Kintr. Vstupné je zdarma, za degustační skleničku zájemce zaplatí sto korun.

Tak vypadal festival vína v Chomutově loni: 

Fotogalerie: Festival vína v Chomutově

Food festival národů v Kadani

Kdy: neděle 10. září od 13.00
Kde: Ateliér DCFF, Jana Švermy 8, Kadaň
Za kolik: zdarma

Rozvojové centrum pro cizince připravilo na neděli 10. září Food festival národů - United Colours of Kadaň. Sýrie, Filipíny, Indie, Nepál, Vietnam, Ukrajina, Mongolsko, Mexiko, Kolumbie a Bulharsko představí své země v podobě ochutnávky tradičních pokrmů a kulturních vystoupení. Přijít podívat se můžete do 17 hodin.

LITOMĚŘICKO

Zahrada Čech v Litoměřicích

Kdy: pátek 8. až středa 13. září
Kde: výstaviště Zahrada Čech, Litoměřice
Za kolik: 140/110 korun

Legendární podzimní veletrh Zahrada Čech je opět tady, a to už ve 47. ročníku. Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody letos trvá 6 dní, od pátku 8. do středy 13. září. Návštěvníci se mohou těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program. Zajištěna bude kyvadlová doprava zdarma mezi nádražími a areálem výstaviště.

Připomeňte si Zahradu Čech 2022:

Fotogalerie: Zahrada Čech 2022

Kompletní program najdete na stránkách mkz-ltm.cz.

Varhanní charitativní koncert v Žernosekách

Kdy: pátek 8. září od 18.00
Kde: kostel sv. Mikuláše, Velké Žernoseky
Za kolik: dobrovolné

V kostele sv. Mikuláše ve Velkých Žernosekách se v pátek 8. září uskuteční varhanní charitativní koncert věnovaný litoměřickému Hospici sv. Štěpána. Akce nese podtitul Hudební procházka evropskými vinicemi. Na varhany zahraje Michal Novenko, zazpívá Vendula Sládečková.

Slavnosti pastvin v Hlinné

Kdy: sobota 9. září od 10.00
Kde: Hlinná
Za kolik: zdarma

Soutěže pro děti, jarmark, ukázky řemesel, rytířské souboje, ochutnávky místních dobrot, živá muzika i divadlo. To vše nabídnou v sobotu 9. září Slavnosti pastvin v Hlinné. Ačkoliv budou probíhat už od 10 hodin, slavnostní zahájení a příchod Středohoře jsou na programu až ve 13 hodin. Kyvadlová doprava z Litoměřic přes Pokratice do Hlinné a zpět bude zdarma. Na místě bude také možné zaparkovat na vyhrazeném parkovišti. Akci spolu s obcí pořádají Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a Správa CHKO České středohoří.

Tak vypadaly slavnosti v roce 2021:

Fotogalerie: Slavnosti pastvin v Hlinné

Další podrobnosti najdete na stránce hlinna.cz.

Roudnické vinobraní

Kdy: sobota 9. září od 10.30
Kde: zámecký areál, Roudnice nad Labem
Za kolik: 300/200 korun

Víno, burčák a bohatý hudební program na dvou scénách. To bude sobotní Roudnické vinobraní. Na scéně v zámeckém parku vystoupí Jary Tauber (11.30), Buty (13.15), Wohnout (15.00), Sebastian (16.45), David Koller (18.30), Walda Gang (20.15) a SPUPS - Hrajeme Kabát (22.00). Letní scéna pak nabídne Claymore (11.00), Petru Černockou (12.45), Don Bon (14.30), Yo Yo Band (16.15), Precedens (18.00), Lucii Třešňákovou (19.45) a Hrací skříň Praha (21.30). Na Karlově náměstí navíc proběhne výstava historických vozidel Historici v Roudnici.

Další podrobnosti nabízí stránka akce roudnicke-vinobrani.cz.

Hudební festival Švestkové dráhy a Třebívlické vinobraní

Kdy: sobota 9. září od 13.00
Kde: Třebívlice
Za kolik: 300/150 korun

Zajímavá akce proběhne v sobotu 9. září odpoledne v Třebívlicích. Půjde o Hudební festival Švestkové dráhy a Třebívlické vinobraní. Uskuteční se v zámeckém parku, kde vystoupí Ewa Farna (14.30), Michal David (17.00), Chinaski (19.30) a Čechomor (22.00), a také na Komenského náměstí, kde návštěvníky potěší Pokáč (13.15), Rytmus (15.45), Trautenberk (18.15) a Kristína (20.45). Festivalem provedou moderátoři Bára Tlučhořová, Denisa Gudelj, Josef Melen a Martin Hrdinka.

Možnost zakoupit vstupenky a přečíst si podrobnosti najdete na stránkách xticket.cz.

TEPLICKO

Mariánské poutní slavnosti

Kdy: od soboty 9. září do neděle 10. září
Kde: Krupka
Za kolik: zdarma

V Krupce zvou na Mariánské poutní slavnosti, kde na hlavní scénu lákají na známá jména jako Holki, Martinu Balogovou, Petra Rezka, Windi band, Tomáše Linku kvartet nebo George Michael band. Součástí slavností budou pouťové atrakce, prodejní stánky, představí se tanečnice, šermíři nebo kejklíři. Pro děti bude k dispozici tvořivá dílnička a hry, jistě nejen je potěší i ukázky létajících dravců.

Tak vypadaly slavnosti loni: 

Fotogalerie: Mariánské slavnosti v Krupce 2022

Komentovaná prohlídka výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte expres!

Kdy: sobota 9. září od 10.30, 12.00 a 13.30
Kde: Muzeum Teplice
Za kolik: 100 korun

Výstavou Harry Potter ve výstavních místnostech teplického zámku, která bude je k vidění až do 25. února 2024, v sobotu ve třech časech provede její autorka Andrea Vendolská. Její kouzelná sbírka čítá stovky kusů, vlastní třeba kus školní uniformy, ve které natáčel Rupert Grint (Ron Weasley), ze stříbra vyrobenou jízdenku na školní vlak nebo vstupenku na mistrovství světa ve Famfrpálu.

MOSTECKO

Mostecká slavnost

Kdy: od pátku 8. září do soboty 9. září
Kde: Areál děkanského kostela, Most
Za kolik: zdarma

Na Mostecké slavnosti se to bude jen hemžit známými osobnostmi. Vystoupí Majk Spirit, David Koller, Žlutý pes, Paulie Garand, Mirai, Ewa Farna, Jakub Smolík s kapelou, YOYO band, Horkýže slíže, Krucipüsk a další. V pátek program začíná od 15 hodin na 1. stage a na 2. a 3. od 16 hodin. V sobotu program začne už ve 13 hodin průvodem. Součástí letošní Mostecké slavnosti bude poprvé Lunapark, ten bude k mání v sobotu od 10 do 18 hodin rovněž v areálu děkanského kostela, těšit se lidé budou moci na osm zábavných atrakcí, zmenšený model komořanské teplárny, netradiční fotokoutek nebo dílničky pro děti.

Tak bavila Mostecká slavnost loni:

Fotogalerie: Mostecká slavnost v sobotu 10. září

Czech Freeski Tour

Kdy: sobota 9. září od 8.00
Kde: Jumpark Matylda, Most
Za kolik: dle ceníku pořadatele

V Jumparku Matylda se koná první zastávka Českého poháru Big Air - freestylové lyžování. Proběhne na skoku do vody na mostecké Matyldě. Závod se řadí do série českého poháru a body se počítají do celkového pořadí ČP pro sezonu 2023-2024. Už v pátek mezi 9. a 17. hodinou proběhne neoficiální trénink. V sobotu ráno pak budou od 8 do 10 hodin probíhat registrace. Startovné činí 400 korun, záloha na dres 100 korun.

Více informací na jumparkmatylda.cz.

ÚSTECKO

Letní kino v Mojžíři

Kdy: pátek 8. září od 20.00
Kde: fotbalový stadion Mojžíř, Ústecko
Za kolik: 140 korun

Druhý zářijový pátek bude fotbalový stadion v Mojžíři patřit promítání letního hitu Nikdy neříkej nikdy. V česko-slovenské romantické komedii vás pobaví třeba Tereza Kostková či Tomáš Maštalír. Poslední letošní tamní letní kino odstartuje ve 20.00, vstupné přijde na 140 korun.

Barevná planeta v Ústí

Kdy: sobota 9. září od 13.00
Kde: Mírové náměstí, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

23. ročníku festivalu Barevná planeta proběhne na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem v sobotu 9. září od 13.00. Těšit se můžete na vystupující jako třeba TriXstar, Afrodream, Rocket Dogz , Santiago Ferreira. Vstup na multietnický festival Barevná planeta je zdarma.

Bitva u Chlumce

Kdy: sobota 9. září od 11.00
Kde: Chlumec u Ústí nad Labem
Za kolik: 70 korun

Připomínka bitvy u Chlumce 1813 s doprovodným programem se blíží. Hlavní akce k 210. výročí od konání bitvy proběhne tradičně na bojišti Chlumec pod Horkou a to v sobotu 9. září od 11.00. V plánu je třeba divadelní pohádka O Jedlíčkovi (11.30), bitevní ukázka (15.00), Dance Ladies (16.00), střelba na cíl od dělostřelců z Dobrušky (16.20), autogramiáda Václava Vydry či defilé vojsk (18.15). Vstupné na sobotní program přijde na 70 korun.

Tak vypadala bitva loni:

Fotogalerie: Výročí Bitvy u Chlumce 2022

Dožínky v Zubrnicích

Kdy: sobota 9. září od 9.00
Kde: Zubrnice, Ústecko
Za kolik: 50 korun

V sobotu 9. září od 9.00 se v Muzeum v přírodě Zubrnice uskuteční program s názvem Dožínky v Zubrnicích. Kromě běžných prohlídek bude připraven i doprovodný program jako třeba pečení sladkých dobrot, nakládání zelí, moštování jablek, výprodej originálních modelů a vintage unikátů z krojového atelieru Pavly Hampton. Děti si užijí jízdu na koni a Kašpárkovo staročeské divadlo (13.00). „Prosíme návštěvníky, aby využili vyčleněných parkovacích míst a počítali s uzavírkou na trase Malé Březno - Zubrnice. Využijte vlakového spojení ze Střekova, které nám provozuje Zubrnická museální železnice,“ řekla Petra Valíčková z Národního muzea v přírodě. Vstupné na Dožínky je 50 korun.

Církvice lákají na Dvořáka, hrát bude oceňované Halíř trio

Kdy: sobota 9. září od 16.15
Kde: Církvice, Ústecko
Za kolik: vstupné dobrovolné

Církvice ožijí koncertem. V tamním kostele Nanebevzetí Panny Marie se v sobotu 9. září od 16.15 uskuteční vystoupení Halíř tria. Toto hudební uskupení tří hudebníků, oceněných na mnoha mezinárodních soutěžích, se v Církvicích na Ústecku představí s programem nazvaným Granados potká Dvořáka. Halíř Trio tvoří slovenská violoncellistka Jana Podolská, česká klavíristka Barbora K. Sejáková a španělský houslista usazený v Praze Eduardo García Salas. Akce proběhne v rámci Dnů evropského dědictví, vstupné je dobrovolné.

| Video: Youtube

My Fair Lady v ústeckém divadle

Kdy: neděle 10. září od 17.00
Kde: Severočeské divadlo, Ústí nad Labem
Za kolik: 150-430 korun

My Fair Lady je slavný americký muzikál z roku 1956. Libreto napsal Alan Jay Lerner a hudbu Frederick Loewe. Inspirací pro tvůrce muzikálu byla slavná divadelní hra Georga Bernarda Shawa Pygmalion z roku 1912. My Fair Lady můžete v Severočeském divadle v Ústí nad Labem vidět a slyšet v neděli 10. září od 17.00, vstupné stojí od 150 do 430 korun.

Elbe Dock v Ústí nad Labem

Kdy: pátek 8. září a sobota 9. září
Kde: kino Hraničář, Ústí nad Labem
Za kolik: 0-100 korun

Festival Elbe Dock začal v Ústí nad Labem ve středu 6. září, od pátku 8. září odstartuje paralelně i jeho drážďanská část. S festivalem je úzce spojena 17. Cena Pavla Kouteckého a bude i tentokrát udělena nejlepšímu českému dokumentárnímu prvnímu či druhému filmu tvůrce, a to jak v celovečerní, tak krátkometrážní sekci. V pátek můžete v Ústí vidět třeba polský film Chléb a sůl od 16.15 a v sobotu od 20.30 lze zhlédnout dokumentární film Návštěvníci. Více o programu ZDE

Akva trhy v ústeckých Důlcích

Kdy: sobota 9. září od 9.00
Kde: budova pionýra Důlce, Ústí nad Labem
Za kolik: 0/20 korun

Milovníci akvaristiky by si měli toto datum zaškrtnout v kalendáři červeně, v sobotu 9. září od 9.00 do 11.00 se totiž v ústeckých Důlcích (v budově pionýra) uskuteční další Ústecké akva trhy. Tradiční akce nabídne nejen ryby, ale i potřeby pro chovatele. K mání bude široký výběr rybek, krevetek, rostlinek i jiných vodních živočichů, a také krmení. „Došlo ke změně termínu konání trhů a to z 16. září na 9. září. Vezměte děti a své známé a přijďte, nudit se nebudete,“ láká na Ústecké akva trhy Lukáš Křivský. Lístek stojí na 20 korun, děti mají vstup zdarma.

DĚČÍNSKO

Festival pouličního divadla

Kdy: od pátku 8. září do soboty 9. září
Kde: Křížová ulice, Děčín
Za kolik: zdarma

Křížovou ulici opět ovládne pouliční divadlo. V pátek odstartuje od 18 hodin, kdy vystoupí děčínské koncertní duo Iva a Tom. V sobotu pak od 14 hodin Pohádkou o Robinsonovi. Během dvou dní si lidé užijí bohatý divadelní a hudební program, o který se postará Činoherní studio, Divadlo V Dlouhé, ska skupina Cháska či Bára Hrzánová a Bachtale Achta. Nebude chybět fireshow.

Mariánská pouť 2023

Kdy: sobota 9. září od 9.00
Kde: Česká Kamenice
Za kolik: zdarma

Tradiční českokamenická pouť láká na Support Lesbiens, Kláru Vytiskovou, mezzosopranistku Marii Svobodovou, Mo/Fo Cat Clarion či Pitra band. Návštěvníci se mohou těšit i na historický program a kolotoče.