LOUNSKO

Strašidelné prohlídky na zámku v Pátku

Kdy: pátek 13. října od 18.00
Kde: zámek v Pátku u Loun
Za kolik: dobrovolné

Zámek v Pátku u Loun připravil na konec pracovního týdne akci s názvem Pátek třináctýho! Nejen omladina si bude moci užít noční lehce strašidelné prohlídky interiérů památky i zámeckých sklepení.

Výstava drobného zvířectva v Podbořanech

Kdy: sobota 14. října od 8.00
Kde: chovatelský areál, Mírová, Podbořany
Za kolik: 40/zdarma

Chovatelé drobného zvířectva z podbořanské organizace uspořádají v sobotu 14. října podzimní prodejní výstavu. A to rovnou výroční při příležitosti 75 let od založení pobočky svazu chovatelů. V areálu v Mírové ulici představí králíky, holuby, drůbež a menšinově také exotické ptactvo. Kromě odborných soutěží chovatelů bude připravena i tombola a občerstvení. Lidé se mohou přijít podívat až do 14. hodiny.

Další podrobnosti najdete na stránce obeckrasnydvur.cz.

Mezinárodní den archeologie ve skanzenu

Kdy: sobota 14. října od 10.00
Kde: Archeoskanzen Březno u Loun
Za kolik: 80/60 korun

Den plný experimentální archeologie - výpal keramiky ve zbrusu nové replice raně středověké pece, přednáška o mořeplavbě v replice dlabaného člunu a o archeologii v Izraeli, pravěká orba, výroba obilné a žaludové kávy, replika vojenské polní kuchyně, dílničky pro děti a občerstvení od Skáld Coffee… To vše nabídne sobotní Mezinárodní den archeologie v Archeoskanzenu Březno u Loun, pořádaný Oblastním muzeem Louny. Program bude bavit do 18 hodin.

650 let obce Koštice

Kdy: sobota 14. října od 10.00
Kde: obec Koštice
Za kolik: zdarma

Obec Koštice a tamní spolek Šatník paní mlynářky připravují na sobotu 14. října oslavy 650 let od první zmínky o tomto sídle. Dopolední program nabídne svatební výstavu v kostele, prohlídky hasičárny a Karfíkova dvora s komentovanými prohlídkami v 10 a 11 hodin. Ve 14 hodin vyrazí od obecního úřadu slavnostní průvod, následovat bude křest brožury a projekce dokumentu Koštice (16), poté zahraje Lounská třináctka (16.30). Ve 20 hodin zaujme ohňostroj.

Obec Koštice na snímku z roku 1890.
Letos uplynulo 650 let od první zmínky o obci Koštice. Chystají se oslavy

Drakiáda na vrchu Rubín

Kdy: sobota 14. října ve 14.00
Kde: vrch Rubín u Podbořan
Za kolik: zdarma

Společenstvo pro památky Podbořanska zve na 3. ročník drakiády na vrchu Rubín u Podbořan. Začne v sobotu 14. října dvě hodiny po poledni registrací, samotné soutěže odstartují o hodinu později. Zapojit se mohou děti i dospělí s draky kupovanými i doma vyrobenými. K dispozici bude několik draků k zapůjčení. Zajištěno bude drobné občerstvení s kávou a čajem, pořadatelé také rozdělají oheň, na kterém si mohou zájemci opéct, co si přinesou.

Dýňování v Bezděkově

Kdy: sobota 14. října od 15.00
Kde: klub Motáč, Bezděkov
Za kolik: dobrovolné

Odpoledne plné zábavy a dobrodružství nabídne v sobotu 14. října akce Dýňování v Bezděkově u Žatce. Určena je zejména rodinám s dětmi. Na programu bude dlabání dýní, na které si zájemci mají přinést své pomůcky a nástroje, a pak také procházka v podobě dobrodružné stezky. Akci pořádá spolek Bezděkovští.

Drakiáda v Jimlíně

Kdy: neděle 15. října od 15.00
Kde: silnice za pilou, Jimlín
Za kolik: zdarma

Obec Jimlín a tamní dobrovolní hasiči uspořádají v neděli 15. října pro místní omladinu drakiádu. Uskuteční se od 15 hodin, sraz je na silnici za pilou. Na místě budou k dispozici teplé nápoje.

CHOMUTOVSKO

Punkový pátek v Klubu Dole

Kdy: pátek 13. října od 19.00
Kde: Klub Dole, Chomutov
Za kolik: 200 korun

Klub Dole v chomutovské ulici Kosmonautů naplní v pátek 13. října punková hudba. Svá vystoupení tu avizovaly kapely Švindl (Litoměřice), Supertesla (Brno) a Houba (Ústí nad Labem).

Slam poetry v Chomutově

Kdy: pátek 13. října od 19.00
Kde: kostel sv. Kateřiny, Chomutov
Za kolik: 200 korun

Sklepení kostela sv. Kateřiny v Chomutově se stane dějištěm kvalifikace mistrovství ČR v umění zvaném slam poetry. Jde o druh performance, při kterém básník prezentuje svou autorskou poezii před publikem. Vítěz chomutovské kvalifikace získá místo mezi dvanáctkou finalistů s šancí bojovat 18. listopadu o titul mistra republiky, finanční prémii a právo reprezentovat na mistrovství Evropy a světa v příštím roce. Akci bude moderovat Dr. Filipitch, při splnění podmínek může svůj talent prověřit každý.

Moderátor a mistr ČR ve slamu Filip Koryta
Slam poetry zazní ve sklepení chomutovského kostela. Nejlepší básník postoupí

Nezmaři slaví 45 v Klášterci

Kdy: pátek 13. října od 19.00
Kde: Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Za kolik: 250 korun

Známá folková kapela Nezmaři slaví v letošním roce 45. výročí existence. Se speciálním koncertem přijede v pátek 13. října také do kláštereckého kulturního centra. Ohlédne se do minulosti, zazní osvědčené hity Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Písek, Musíš jít dál, Hej člověče boží, ale i písničky ze současného období Kdo si zpívá, Růže, Co je dobré, Jsi všude kolem… Součástí koncertu bude také audiovizuální projekce.

Hubertova jízda ve Březně

Kdy: sobota 14. října od 10.30
Kde: Jezdecká stáj Březno
Za kolik: zdarma

Jezdecká stáj Březno připravuje na sobotu 14. října jubilejní 10. Hubertovu jízdu. Jejím speciálním hostem bude Dominik Chabr, oceněný nejkrásnější muž planety pro rok 2022. Usedne na starokladrubského bělouše, českou národní kulturní památku, a povede v čele s Mastrem jízdu. Na programu je dále šerpování jezdců, vyjížďka v okolí Března, samozřejmě vyhlášení vítěze a večerní soud.

Hasičská zábava v Málkově

Kdy: sobota 14. října od 20.00
Kde: sportovní hala, Málkov
Za kolik: 150 korun

Sbor dobrovolných hasičů Málkov a obec zvou v sobotu 14. října na Hasičskou zábavu. Konat se bude v místní sportovní hale, k tanci a poslechu zahraje skupina Maruška je pryč. Chybět nebude ani bohatá tombola.

Hledání pokladu hradu Hasištejna aneb Tři truhly

Kdy: neděle 15. října od 10.00
Kde: hrad Hasištejn, Místo

Na hrad Hasištejn se v neděli 15. října sjedou malí i velcí milovníci dobrodružství. Uskuteční se tam další ročník akce Hledání pokladu hradu Hasištejna aneb Tři truhly. Od 10. do 15. hodiny tam budou jednotlivé hlídky startovat v tříminutových intervalech.

Drakiáda v Místě

Kdy: neděle 15. října od 15.00
Kde: fotbalové hřiště, Místo
Za kolik: zdarma

Pouštění draků a opékání buřtů čeká návštěvníky nedělní drakiády na hřišti v obci Místo. Pořadatelé připraví odměnu za vlastnoručně vyrobený létající předmět, oheň na opečení buřtů a občerstvení pro děti i jejich rodiče.

LITOMĚŘICKO

Halloweenská zahrada v Třebenicích

Kdy: sobota 14. a neděle 15. října
Kde: Stará struha, Třebenice
Za kolik: dobrovolné

Milovníci halloweenského „strašidlení“ mohou v tomto čase zavítat do Třebenic. Opět po roce se tam otevřela Halloweenská zahrada, vchod do ní je z Lipové ulice. Návštěvníky čeká areál plný strašidelné atmosféry a zábavy, neživých a o víkendech i živých monster, také samoobslužný bar s domácím višňovým svařákem, dýňovým džusem nebo cukrovou vatou. Pokud dovolí počasí, je otevřeno vždy od 17 hodin, a to až do 4. listopadu.

Máchův běh v Litoměřicích

Kdy: sobota 14. října od 9.00
Kde: Mostná hora, Litoměřice
Za kolik: zdarma

Atletická přípravka při ZŠ Ladova Litoměřice zve na 11. ročník přespolního Máchova běhu. Uskuteční se v sobotu 14. října na Mostné hoře u sochy K. H. Máchy. Startovní listina bude pamatovat na všechny milovníky pohybu od 2 do 100 let trasami od 180 metrů pro nejmenší po bezmála 4,5 kilometru pro muže v plné síle.

ÚSTECKO

Střekovská kamera

Kdy: pátek 13. a sobota 14. října
Kde: Národní dům, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Soutěž amatérských filmů všech kategorií s mezinárodní účasti, tak to je Střekovská kamera. 56. ročník soutěže se uskuteční v pátek 13. října a v sobotu 14. října v Národním domě v Ústí nad Labem. Vstup na promítání je zdarma. „Podobných akcí je v republice víc, Střekovská kamera má svůj kredit, proto se stále vracíme ve vzpomínkách k zakladateli Ivo de la Renotiérovi,“ řekla už dříve ředitelka soutěže Alena Krejčová.

Midi Lidi v Hraničáři

Kdy: pátek 13. října od 20.00
Kde: Hraničář, Ústí nad Labem
Za kolik: 310/370 korun

Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roce 2006 na troskách seskupení Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek.  V roce 2007 Midi Lidi vydali album „Čekání na robota“ u brněnského labelu X production. Díky úspěchu alba u české a slovenské kritiky i u posluchačů začala kapela často koncertovat. Jejich vystoupení si můžete užít v rámci doprovodného programu festivalu Kult a to v Hraničáři v Ústí nad Labem v pátek 13. října od 20.00. V předprodeji stojí lístek 310 korun, na místě pak zaplatíte 370 korun.

Podzim na vesnici v Zubrnicích

Kdy: sobota 14. a neděle 15. října od 9.00 do 16.00
Kde: Muzeum v přírodě Zubrnice, Ústecko
Za kolik: 100/70 korun

Během víkendu 14. a 15. října ožije Muzeum v přírodě Zubrnice tradičním programem Podzim na vesnici. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet vybrané zemědělské činnosti. „Po oba dva dny lze uchopit do ruky cep a vymlátit na mlatu zrno, které následně „fukar“ vyčistí od plev. Věnovat se budeme také zpracování lněného stonku na vlákno, jeho lámání na mědlici nebo česání na vochlovací stolici. Pro děti připravujeme herní stezku plnou úkolů, divadelní představení a speciální prohlídku školy,“ zve na pestrý program do muzea Věra Kmoníčková, ředitelka Muzea v přírodě Zubrnice.

Ústecké akva trhy v Důlcích

Kdy: sobota 14. října od 9.00 do 11.00
Kde: budova pionýra v Důlcích, Ústí nad Labem
Za kolik: 20/0 korun

Milovníci akvaristiky by neměli chybět v sobotu 14. října od 9.00 do 11.00 v ústeckých Důlcích (v budově pionýra), kde uskuteční další Ústecké akva trhy. Tradiční akce nabídne nejen ryby, ale i potřeby pro chovatele. K mání bude široký výběr rybek, krevetek, rostlinek i jiných vodních živočichů, a také krmení. Lístek stojí na 20 korun, děti mají vstup zdarma. 

Rychta slaví, bude zabijačka

Kdy: sobota 14. října od 10.00 do 15.00
Kde: parkoviště před restaurací Na Rychtě, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Restaurace a pivovar Na Rychtě v Ústí nad Labem oslaví v sobotu 14. října od 10.00 do 15.00 narozeniny. Na parkovišti před restaurací se může těšit na zabijačku s řezníkem, hrát bude harmonika a můžete si vyzkoušet špejlování jitrnic. Připraveny budou ochutnávky piv od domovarníků, kteří si na tuto příležitost uvařili šest speciálních piv.

Hraběcí mlsání na zámku

Kdy: sobota 14. října od 10.00 do 15.30
Kde: zámek Velké Březno, Ústecko
Za kolik: 240 korun

Prohlídku zámku Velké Březno si v sobotu 14. října od 10.00 do 15.30 můžete ozvláštnit ochutnávkou nejrůznějších vybraných lahůdek. Návštěva je spojená s výkladem o zvláštnostech a historii pochutin ze svatební hostiny jedné z členek rodiny Chotků.  Vstupné přijde na 240 korun.

Popelka v ústeckém divadle

Kdy: neděle 15. října od 15.00
Kde: Severočeské divadlo opery a baletu, Ústí nad Labem
Za kolik: 150-430 korun

Popelka je dojemný příběh o milé, krásné dívce, která i přes intriky zlé macechy a sester skončila na královském plese, získala si srdce prince a stala se jeho ženou. Poslední dílo Johanna Strausse mladšího a zároveň jediný jeho balet. Podmanivá hudba "krále valčíku" dodává příběhu jiskřivý šarm, lehkost a vznešenost. Popelku můžete vidět na prknech Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem v neděli 15. října od 15.00. Lístek koupíte od 150 korun.

DĚČÍNSKO

Podmokelský pivní Októbrfest

Kdy: od pátku 13. října do soboty 14. října
Kde: Husovo náměstí, Děčín
Za kolik: zdarma

Třetí ročník pivního festivalu v Podmoklech. Na akci zavítá několik pivovarů z blízkého i širokého okolí, jako třeba Biskupský pivovar U sv. Štěpána z Litoměřic, Pivovar Kotouč z České Kamenice, Pivovar Ládví Cobolis, Pivovar Lípák, létající pivovar Nomád a další. Akce po oba dny začíná v 11 hodin, kdy do zhruba 14 hodin bude hrát reprodukovaná hudba. Pak se v pátek o hudební program postarají Mára Blue band (14.00), Hanny band (16.00), U-style (18.30) a Točílas (20.30), v sobotu to rozjedou Hambaeros (14.00), No Bad Notes (16.00), Žyhadloo (18.00) a Kronwell (20.00).

!V.V.Ú. a Nízká úroveň

Kdy: pátek 13. října od 22.00
Kde: Hudební klub Le Garage Noir, Děčín
Za kolik: 200 korun

Kapela !V.V.Ú. vychází z punkové legendy N.V.Ú, která se po rozpadu rozdělila na dvě. Známý frontman Štěpánkáč však zůstává a fanoušci o něj na akci nepřijdou. Společně s nimi vystoupí v "Garáži" rokycanská ska-punková kapela Nízká úroveň.

TEPLICKO

Čokoládový festival

Kdy: od pátku 13. října do neděle 15. října
Kde: OC Galerie Teplice
Za kolik: zdarma

Nejsladší víkend v Teplicích, kdy se milovníci čokolády a cukrovinek mohou těšit na ochutnávky, stánky, soutěže, vaření s čokoládou a další. Na místě bude čokoláda na všechny způsoby - pralinky, dortíky, palačinky, wafle, čokokebab, čokofontána, čokoládová vína, ale také workshopy pro děti. V pátek akce bude probíhat od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

Proboštovský Oktoberfest

Kdy: sobota 14. října od 16.00
Kde: U rybníka, Proboštov
Za kolik: 100/150 korun

Pivaři nejen z Teplicka mohou dorazit na Proboštovský Oktoberfest. Tankovat se bude Paulaner Oktoberfest - mnichovské pivo vařené speciálně pro tuto akci, dále Pilsner Urquell, Gambrinus a Karlík - polotmavý ležák z pivovaru Monopol. Po celou akci bude hrát živá hudba a DJ Mario. Vystoupí Pavel a Kaca s kapelou a UXBlack. Pořadatelé doporučují zakoupit vstupenky v předprodeji v baru U Draka nebo bistru U Mastné huby.

MOSTECKO

Festival Young for Young

Kdy: od středy 11. října do soboty 14. října
Kde: Městské divadlo Most
Za kolik: dle ceníku jednotlivých představení

10. ročník divadelního festivalu pro mladé nejen věkem začal už ve středu. Festivalové dny nabízí pestrou nabídku žánrů a divadelních souborů. Na závěr festivalu bude opět udělena cena Forever young, kterou letos získá Jan Vlasák. Součástí festivalu jsou také výstavy či hudební vystoupení. V dopoledním programu na návštěvníky 13. října čeká Kytice (VOŠ herecká) a Docela obyčejná pohádka pro docela obyčejný den (VOŠ herecká, obor Loutkářské umění). Ve večerním programu pak premiéra Ropáci (Divadlo rozmanitostí) a Bakchanti (Divadlo X10). V sobotu je jako poslední na večerním programu Otec (Indigo company). Vstupenky je možné rezervovat na webu mosteckého divadla.

PopPunk minitour

Kdy: pátek 13. října od 19.30
Kde: Rokáč Vinohrady, Most
Za kolik: 100/150 korun

Minitour kapel M3ta a Stars are so far. První zastávkou je právě Most, kde má poppunk slušnou základnu. O podporu se postarají kapely Lifeway a Poslední pauza. Do 20 hodin se platí vstupné 100 korun, po 20. hodině pak 150 korun.