ŽATECKO

Jablečný den v Krásném Dvoře

Kdy: sobota 7. října od 10.00 do 17.00
Kde: zámek Krásný Dvůr
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Jarmark, jablka na všechny způsoby, workshopy, soutěže a bohatý program. To vše na vás čeká při oblíbeném Jablečném dni v Krásném Dvoře. Na nádvoří zámku vystoupí například The Tap Tap, Dunaj, Bratři v tricku, Tutocirk. Bude také soutěž o nejchutnější jablečný zákusek.

Divadlo v Mederově domě: Carolides z Karlsperka

Kdy: sobota 7. října od 19.00
Kde: Mederův dům, Žatec
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Divadlo odehrají ochotníci v unikátních prostorách Mederova domu v Žatci. O tom, jak Carolides zveršoval nápis na Kněžské bráně.

Oslavy 150. výročí založení SHD Kryry

Kdy: sobota 7. října od 13.00
Kde: hřiště SK Havran Kryry
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oslavovat se bude 150. výročí od založení sboru dobrovolných hasičů v Kryrech. Návštěvníci uvidí historickou i současnou techniku, bude hrát hudba, samozřejmostí je občerstvení.

CHOMUTOVSKO

Koncert Tři sestry v Kadani

Kdy: pátek 6. října od 19.30
Kde: KZ Orfeum, Kadaň
Za kolik: 590 korun
Proč přijít: Oblíbená kapela Tři sestry v čele s Lou Fanánkem Hagenem opět zahraje v Kadani. Uslyšíte určitě největší hity kapely.

Jirkovský písňovar

Kdy: pátek 6. až neděle 8. října
Kde: zámek Červený Hrádek, Jirkov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na zámku Červený Hrádek v Jirkově se koná již 16. ročník festivalu sborové populární hudby. Jirkovský písňovar nabídne program od pátku 6. října od 19 hodin, kdy se na zahajovacím koncertu představí pořádající domácí Ventilky a loňský vítěz Skandál. V sobotu se pak začíná v 10 hodin, program bude během celého dne. V neděli se pak chystají workshopy, ale také koncerty v jirkovské synagoze v a atriu chomutovské knihovny.

Farmářské trhy v Kadani

Kdy: sobota 7. října od 8.00 do 12.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Prodejci opět nabídnou bohatý výběr zboží. V 10 hodin zahraje Divadlo Na Klice pohádku Co se nese v lese.

Oslavy 220 let Gymnázia Kadaň

Kdy: pátek 6. a sobota 7. října
Kde: budova školy, KD Střelnice Kadaň
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: V pátek 6. října vás od 15 do 20 hodin v budově školy čeká den otevřených dveří, výstava maturitních tabel a fotovýstava. V sobotu 7. října bude od 9 do 15 opět otevřená škola, od 17 do 21 hodin je pak v plánu v KD Střelnice setkání absolventů, zaměstnanců, studentů a přátel školy.

LITOMĚŘICKO

Vojtěch Dyk and D.Y.K.

Kdy: pátek 6. října od 20.00
Kde: Kulturní dům Litoměřice
Za kolik: 395 až 790 korun
Proč přijít: Hlavní hudební autorský projekt Vojtěch Dyka, kapelu D.Y.K, jejíž melodie plují na vlnách funku, soulu, jazzu, ale ve skutečnosti se snad ani žánrově zařadit nedá, čeká zastávka v Litoměřicích. Večery plné unikátní show, hudby a tance se ponesou ve znamení radostného potkávání, nezapomenutelných hudebních zážitků a vzájemného propojování nálad.

České korunovační klenoty na dosah

Kdy: sobota 7. října od 8.30 do 15.30
Kde: Hrad Litoměřice
Za kolik: dospělí 200 Kč, děti 150 Kč, děti do 120 cm zdarma
Proč přijít: Výstava jedinečných replik národního pokladu, která bude k vidění na Hradě Litoměřice do 27. listopadu. Uvidíte nejen mistrovskou repliku Českých korunovačních klenotů, ale i prostory gotického hradu.

ÚSTECKO

Októbrfest – festival piva

Kdy: pátek 6. října od 14.00 až sobota 7. října do 21.00
Kde: Kostelní náměstí, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradice podzimních pivních festivalů letos pronikne i do Ústí nad Labem. Letošní první ročník se bude konat na náměstí před OC FORUM, kde si budete moci vybrat z bohaté nabídky piv od patnácti malých řemeslných pivovarů z různých koutů České republiky a k tomu si dát nejen jídlo, jako jsou burgery, maso, hranolky a další grilované a smažené dobroty, ale také trochu vína a koktejlů, aby si přišli na své i ti, kdo budou dělat pivařům doprovod. Slavnostní zahájení proběhne v pátek v 18 hodin, jeho součástí bude i krátká přednáška ředitele ústeckého muzea Václava Houfka o historii ústeckého pivovarnictví.


Noc vědců v Ústí nad Labem 2023

Kdy: pátek 6. října od 17.00
Kde: Kampus UJEP, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: „Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy,“ řekl Albert Einstein, zatímco od stolu změnil svět. Oblíbená Noc vědců, tentokrát na téma Tajemství, opět otevře brány ústecké univerzity široké veřejnosti. Ta si bude moci vyzkoušet tradiční i moderní postupy a technologie, seznámit se s osobnostmi jednotlivých fakult i si odnést domu nejen poznatky, ale také drobné suvenýry.


Honza Nedvěd ml.

Kdy: pátek 6. října od 19.00
Kde: Národní dům, Ústí nad Labem
Za kolik: 320 korun
Proč přijít: Honza Nedvěd mladší, Hanka Nedvědová a bratři Oršulíci si řekli, že spolu šlápnou do pedálů a založí novou kapelu. Od března 2022 si na koncertech můžete zazpívat nejen staré hity Bratří Nedvědů, uskupení Spirituál Kvintet, Brontosaurů, ale i skupiny Příbuzní. Uslyšíte také některé nové autorské písně, které budou postupně s kapelou vydávat.

Posvícení v Brné

Kdy: sobota 7. října od 15.00
Kde: Brná, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Sraz milovníků dobré zábavy, pečení a vaření. Součástí akce bude soutěž o nejlepší posvícenský koláč (soutěží veřejnost) a nejlepší guláš (soutěží ústecké hospody). K tanci a poslechu zahraje country kapela Ústecký výběr se showmanem Milouškem Jírou.

Ejhle, Ústí! 2023 

Kdy: sobota 7. října od 8.30 do 12.30 
Kde: Informační středisko Ústí nad Labem 
Za kolik: zdarma 
Proč přijít: Dobrodružná hra v ulicích města otevřená všem zájemcům. Pozor, počet míst je omezen. Sraz bude v 8.30 v informačním středisku v Paláci Zdar na Mírovém náměstí. Vaším úkolem bude určit významné či zajímavé objekty v Ústí, navštívit je a zodpovědět doplňující otázky. Samotná soutěž bude trvat přibližně tři hodiny. Soutěž je určena pro týmy a je nutné se předem registrovat buď osobně v informačním středisku, na e-mailu info.stredisko@mag-ul.cz nebo telefonicky na čísle 475 271 700. Maximální počet členů týmu jsou 4 osoby (děti do 10 let se do tohoto počtu nezapočítávají). Počet týmů je omezen. 

Náš miláček – výstava zvířectva 

Kdy: neděle 8. října od 9.00 do 16.00 
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem 
Za kolik: 100/50 korun (platí pro všechny výstavy v muzeu) 
Proč přijít: Tradiční výstava drobného zvířectva, kterou spolupořádá muzeum s Českým svazem chovatelů Ústí nad Labem. Na výstavě uvidíte křečky, morčata, exotické ptactvo, drůbež, králíky, kontaktní expozici terarijních zvířat družstva Arachnopark World, kontaktní expozici papoušků záchranné stanice PadParrots, zvířata chovatelského kroužku Domu dětí a mládeže. Od 13.00 do 16.00 bude k vidění ukázka včelí pastvy, od 14.00 do 15.00 ukázka výcviku služebního psa. 

DĚČÍNSKO

Den zvířat a ošetřovatelů zoo

Kdy: sobota 7. října od 13.00 do 17.00
Kde: Zoo Děčín
Za kolik: běžné vstupné do zoo
Proč přijít: Oslava Mezinárodního dne zvířat a Mezinárodního dne ošetřovatelů. Mezi 13. a 14. hodinou proběhne workshop pro veřejnost - výroba enrichmentových prvků v učebně ZooŠkoly. Mezi 14. a 17. hodinou se návštěvníci mohou těšit na ukázky sokolnictví. Proběhnou také ukázky přírodnin a komentované krmení. Od 16.15 se mohou děti těšit na pohádku O slonovi.

Týden nejen pro seniory

Kdy: od pondělí 2. do neděle 8. října
Kde: Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Začátek října v Děčíně patří zejména seniorům, pro které je připraven program zajímavý hlavně pro starší generace. V pátek 6. října od 10 hodin mohou přijít na cvičení s Míšou do městské knihovny. Mezi 13. a 16. hodinou pak posezení s živou hudbou v Klubu seniorů Zlatý podzim. Od 15 hodin se koná společenské odpoledne nejen pro seniory v Rákosníčku a také komentovaná prohlídka děčínského muzea (vstupné 25 korun). V sobotu 7. října si mohou užít zahradní slavnost v budoucím objektu Domu pro Slunečnici. V neděli 8. října proběhne mezi 10. a 15. hodinou arteterapeutický výlet spolku Slunečnice, sraz je na točně autobusu u nemocnice. V divadle se uskuteční od 17 hodin koncert Rangers / Plavci. Vstup je zdarma, rezervace je však nutná na portálu Vstupenka Děčín.

TEPLICKO

PokéTour Teplice

Kdy: sobota 7. října od 10.00 do 18.00
Kde: OC Olympia Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zábava pro všechny fanoušky Pokémonů. Chystá se burza a výměna karet, soutěže, hry, kvíz, tombola i dětský koutek.

Nightwish revival v Teplicích

Kdy: sobota 7. října od 20.00
Kde: Hvjezda Teplice
Za kolik: dle ceníku pořadatele
Proč přijít: Pokud jste fanoušky kapely Nightwish, potěší vás koncert ostravského revivalu Nightwish v teplické Hvjezdě. Zazní nejznámější skladby ze všech tří období kapely - s Tarjou, Anette i Floor. Jako první vystoupí trash metalová kapela Cower.

MOSTECKO

Mostecký knihotrh pro Richarda

Kdy: pátek 6. října od 9.00 do 18.00
Kde: OC Central Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: KnihoTrh se vrací po úspěšné premiéře do Mostu podruhé. V OC Central bude možné si celý den vybírat ze stovek knih z druhé ruky za skvělé ceny. 20 korun z každé prodané knihy poputuje čtyřletému Richardovi z Mostu, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Festival ptactva

Kdy: sobota 7. října od 8.00
Kde: Hněvín, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Během každoroční ornitologické vycházky budou lidé pozorovat podzimní tah ptáků, dravce i pěvce. Průvodcem bude ornitolog Jaroslav Bažant. Dalekohled a svačinu s sebou. Sraz je před budovou muzea.