Hudba v lomu
Kdy: Sobota 23. července od 18.00 hodin
Kde: Bývalý lom u Slavětína
Netradiční landartový večer chystá Galerie Benedikta Rejta v Lounech. Uprostřední letní krajiny, na zapomenutém místě u Slavětína na Lounsku, uspořádá koncert. Vystoupí na něm v sobotu 23. července Vladimír Václavek. Do bývalého lomu u Slavětína na Lounsku pozvala galerie Vladimíra Václavka, českého hudebníka, jehož tvorba je ovlivněna alternativním rockem a world music. Zajímavá hudba se tam bude snoubit s výhledem na panorama Českého středohoří. Abyste nezabloudili, místo bude označeno od kaple Navštívení Panny Marie na okraji obce a z Lesní ulice. 

Den Ohře v Žatci
Kdy: Sobota 23. července od 10.00 hodin
Kde: Start je u cyklostezky na levém břehu Ohře naproti loděnici
Tradiční prázdninová akce Destinační agentury Dolní Poohří letos nabídne návštěvníkům program v nové podobě. Den Ohře se posouvá po toku řeky do Žatce a bude putovní. Konat se bude přímo u řeky v sobotu 23. července a chybět samozřejmě nemohou Ohřinka s Ohřínkem, maskoti Dolního Poohří. Start putování bude od 10.00 hodin u cyklostezky na levém břehu řeky v Žatci naproti loděnici.

Noc světel
Kdy: Sobota 23. července od 21.00 hodin
Kde: Kostel sv. Jiljí v Libyni na Podbořansku
Koncert při svíčkách se chystá v sobotu 23. července v kostele svatého Jiljí v Libyni na Podbořansku. Koncert začíná v 21.00 hodin a zahraje kapela Trioss. Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude použit na dokončení oprav kostela sv. Jiljí. Zároveň si můžete projít novou naučnou stezku a prohlédnout si dokončený prosvětlený vitrážový strop v kostele.

Dvořákův festival, v Podbořanech vystoupí soubor La Tromba
Kdy: Sobota 23. července od 18.00 hodin
Kde: Kostel sv. Petra a sv. Pavla v Podbořanech
V rámci Dvořákova festivalu se v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech uskuteční v sobotu 23. července od 18 hodin. Vystoupí při něm komorní soubor České filharmonie La Tromba. Ten vznikl z podnětu prvního trumpetisty České filharmonie Ladislava Kozderky, který oslovil své přátele a kolegy a nabídl jim spolupráci v ansámblu, jehož hlavním pilířem je interpretace barokních koncertů pro trubku a smyčce. Koncert potrvá hodinu. Zazní nejen skladby A. Dvořáka.

Kinematograf bratří Čadíků
Kdy: Od pátku do neděle od 20.30 hodin
Kde: Zámecká zahrada v Postoloprtech
Kinematograf bratří Čadíků dorazí o víkendu do Postoloprt, kde bude promítat v zámecké zahradě. Město k filmům přidalo také koncerty před promítáním, které začínají ve 20.30 hodin. V pátek je na programu skupina Refreš a film Cesta domů, v sobotu Petr Iggy Novotný a film Gump a v neděli kapela Paralet s filmem Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Déjá vu Fest
Kdy: Sobota 23. července od 14.30 hodin
Kde: Mírové náměstí v Lounech
V centru Loun na Mírovém náměstí se bude v sobotu 23. července konat hudební festival. Vystoupí Ben Cristovano, Jan Bendig, Marpo a Troublegang, Pavel Calta a další. Vstupenky na místě 400 Kč, děti do 150 cm zdarma. Areál se otevírá ve 14.30 hodin a první koncert v 15.30 hodin.

V zahradě Křížovy vily se bude sochat. Akce je pro všechny
Kdy: Sobota 23. července od 13.00 hodin
Kde: Žatec
Za kolik: 50 korun
Na výtvarné dílně pod širým nebem v zahradě Křížovy vily v Žatci jsou vítaní všichni zájemci, ať už pokročilí či začátečníci. Již od prvního ročníku dílnou provází zkušený sochař z Chomutovska Josef Šporgy. „Pracujeme s pórobetonem, který je měkký a snadno tvarovatelný. Je tak vhodný i pro začátečníky,“ řekl. Pro účastníky akce, která se uskuteční v sobotu 23. července od 13 h, nevyžaduje Žatecké sochání žádnou přípravu předem, stačí dorazit a nechat se vést vlastní kreativitou. K dispozici budou pro každého pórobetonové tvárnice i potřebné náčiní. Svůj sochařský výtvor si odnesete domů. Plné vstupné stojí 50 korun a snížené 25 korun.

Cítolibská Svatojakubská pouť  láká na kolotoče a Zonygu
Kdy: Pátek až neděle
Kde: Cítoliby
Cítoliby budou žít od pátku 22. července do neděle 24. července Svatojakubskou poutí. Těšit se můžete na kapely, kolotoče a ohňostroj. Akce začne v pátek v 17.00 vystoupením skupiny Testament. Slavností zahájení proběhne v sobotu ve 13.00 na Tyršově náměstí. Pak zazní hity Waldemara Matušky v podání Jaromíra Adamce, v plánu je pásmo pohádek pro děti či vystoupení Jiřího Zonygy a Kláry Vojáčkové (17.30). Ve 22.00 rozzáří nebe ohňostroj. V neděli v 16.00 bude mše svatá. 

Do Hříškova se opět chystají stovky veteránů
Kdy: Sobota 23. července od 10.00 hodin
Kde: Hříškov
Soutěže o nejhezčí dříve narozený automobil, motocykl nebo zemědělský stroj, ale také divácká klání nebo spanilá jízda a dobrá zábava. A tradičně také stovky nablýskaných veteránů. To čeká na návštěvníky jubilejního 10. ročníku srazu veteránů v Hříškově na Lounsku, který se koná v sobotu 23. července od 10.00 hodin. Na vyjížďku po okolí se pak od sokolovny startuje ve 12.00 hodin. K vidění budou historické skvosty, ale také dobově oblečení šoféři a řidičky. Zábava, tématické stánky i občerstvení budou po celý den. 

Komentované prohlídky v Archeoskanzenu
Kdy: Každou sobotu a neděli od 10.00 a 14.00 hodin
Kde: Archeoskanzen v Březně
Oblastní muzeum v Lounech láká návštěvníky na prázdninové komentované prohlídky. Do konce července jich bude ještě několik. Každou letní sobotu a neděli od 10 a od 14 hodin probíhají komentované prohlídky v Archeoskanzenu Březno. Komentované prohlídky se konají v rámci Archeologického léta.

Oživlý středověk
Kdy: Neděle 24. července od 14.00 hodin
Kde: Zámecká zahrada v Postoloprtech
Do středověku se můžete vrátit v neděli 24. července s Divadlem BezeVšeho v Postoloprtech. Odpolední program začíná ve 14.00 hodin v zámecké zahradě a čekají vás, především děti, šermířské soutěže se závěrečným pasováním, ukázky dravců, kejklíř a hudba skupiny TFC Blues Gin.