Vinaři na zámku v Pátku
Kdy: Sobota 30. července od 11.00 hodin
Kde: Zámek v Pátku nad Ohří
Na zámku v Pátku nad Ohří na Lounsku se v sobotu 30. července sejdou vinaři z Podkrušnohoří a Českého středohoří, abyste mohli ochutnat jejich jedinečná vína. Otevřeno bude od 11.00 do 20.00 hodin. Ochutnávky vín doplní občerstvení, prohlídky zámku a country kapela. Vstupné 100 Kč zahrnuje degustační skleničku.

Historické slavnosti na zámku Poláky
Kdy: Sobota 30. července od 11.00 hodin
Kde: Zámek Poláky
Zámek Poláky u Nechranické přehrady se otevře v sobotu 30. července veřejnosti. Od 11.00 hodin připravuje program skupina historického šermu Honorata z Letohradu, například dobové příběhy, ukázky zbraní a šermířská klání. Mezi vystoupeními se můžete vydat na prohlídky zámku s majitelem. Výtěžek určen na opravu zámku.

Ztracený svět na snímcích turisty Karla Goszlera
Kdy: Do 12. října
Kde: Oblastní muzeum v Lounech
V Oblastním muzeu v Lounech můžete navštívit novou stálou expozici s názvem Ztracený svět na snímcích Karla Goszlera – Lounsko a turistika před 100 lety. Ta představuje fotografie velkého turisty a a fotografa Karla Goszlera (1865 – 1936), který po sobě zanechal na 1 000 skleněných desek. Můžete se těšit na 135 krásných snímků zachycujících náš region v letech 1890 až 1930. Expozice je rozdělena do pěti místností a v každé na návštěvníky čeká jiné téma – Louny, Kolorované snímky, Lounsko, Portréty a spolkový život a poslední muzejníci nazvali Volání dálek. Otevřeno je úterý – neděle.

Zámek Krásný Dvůr, vášeň a chlouba rodu Černínů
Kdy: Do 31. října
Kde: Zámek Krásný Dvůr
V rámci prázdninových výletů je možné navštívit zámek Krásný Dvůr. Barokní zámek byl postaven na místě gotické tvrze za Františka Josefa Černína v letech 1720 až 1724. Na zámek navazuje unikátní krajinářský park, nejstarší tohoto typu parku v Čechách. Otevřeno je úterý – neděle 10 – 17 hodin.

Největší expozice chmele na světě
Kdy: Do konce měsíce října
Kde: Chmelařské muzeum v Žatci
Chmelařské Muzeum v Žatci je největší expozicí svého druhu na světě. Dozvíte se, proč se nejlepší chmel na světě sklízí právě na Žatecku. Zaujmou dobové fotografie a písemné doklady o pěstování chmele a o vaření piva. Otevřeno je úterý až neděle: 10 – 17 hodin.


Papír, taška, krabice
Kdy: Do 3. prosince
Kde: Regionální muzeum Žatec – stará papírna
Výstava o bývalém podniku SEPAP Žatec, která přiblíží historii papírny od jejího vzniku (kartonážka M. Lűdersdorfa) až po její konec v roce 2002. Stará papírna. Otevřeno úterý - pátek 9 - 17 hodin, sobota, neděle 13 - 17 hodin.