Akční thriller Lov v kině Svět
Kdy: sobota 23. května od 22 hodin
Kde:Kino Svět Louny
Za kolik: 150 korun
Kino Svět v Lounech bude v sobotu od 22 hodin promítat akční snímek Lov. Film předkládá děsivou představu o lovu na lidi, kterou se skupinka „jinak smýšlejících“ jedinců rozhodla vyzkoušet. Lov je znepokojivý originální thriller od tvůrců hororů Uteč, My a série Očista. Dvanáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel, aby se stali lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří z nich mrtví k zemi. Ti, kteří první salvu ustáli, už tuší, že jim opravdu jde o život a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Normální člověk by takovou situaci neustál, jenže Crystal, kterou představuje Betty Gilpin, není normální. Nechce umřít a ve snaze přežít za každou cenu je hodně podnikavá. Tak podnikavá, že se role lovce a oběti můžou nečekaně prohodit… Jason Blum, producent výborných hororů Uteč, My a akční série Očista, a Damon Lindelof, spolutvůrce televizních seriálů Pozůstalí a Ztraceni, přicházejí s mysteriózním thrillerem, který se místy zvrhává v černou komedii. „Lov je velmi akční, velmi násilná, ale zároveň velmi hravá satira,“ říká jeho scenárista Damon Lindelof.

Výstava Je libo vejce?
Kdy: sobota a neděle od 10 do 17 hodin
Kde: Oblastní muzeum v Lounech
Kdo nestihl navštívit výstavu „Je libo vejce ?“ před uzavřením muzea 13. března, má ještě možnost, výstava se prodlužuje. Až do 21. června si můžete přijít prohlédnout kalíšky na vajíčka ze sbírky akademické sochařky Jany Mézlové.  Vystaveno je 1 140 kalíšků rozličných tvarů i materiálů, různého stáří i původu. Najdete zde i atypické originály vytvořené přímo pro sběratelku Janu Mézlovou.Výstavu doplňuje také několik „vaječných“ zajímavostí objevených v knižním fondu muzejní knihovny. Pro dámy jsou to recepty z časopisů Česká dívka a Šťastný domov z let 1908-1930, pro pány zase různé technické zajímavosti, například  přístroje na vaření vajec,  používané na samém počátku 20. století

Výstavy Od košilky k rubáši a Velikonoční kraslice
Kdy: do 31. května
Kde: Hlavní budova Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci
Výstava Od košilky k rubáši aneb Narození a smrt v české lidové kultuře přibližuje lidové zvyky a obyčeje v lidském životě související s narozením a úmrtím. Z našeho současného života vymizela většina rodinných oslav a rituálů spojených s prvními a posledními věcmi v existenci člověka. Výstava Velikonoční kraslice prezentuje různé techniky zdobení, například vyšívané rybími šupinami, madeirované, drátované, korálkové, ovazované bavlnkami, a nebudou chybět ani tradiční techniky jako vyškrabávání, voskový reliéf a batika, zdobení jezerní sítinou nebo slámou.