Děti se nejprve s paní Vildovou a Romankou seznámily. Po seznámení dostala Romanka od dětí dobrůtku. Mohly si ji pohladit, dát piškotek, za dobře splněný úkol. Naučily se také, jak se skrýt, pokud na ně zaútočí pes. Mohly házet míčky, které jim Romanka nosila do připravených mističek. Třídily předměty, které patří Romance a které její paničce. Učily se sbírat také exkrementy po pejskovi. U toho se děti velice bavily.

Dále děti vytvořily tunel, kterým Romanka prolézala. Probíhala slalom z kruhů. Úplně největším zážitkem bylo pro děti podlézání pod Romankou. Během hraní si s pejskem se děti dověděly spoustu nových informací, co se týče péče o psa, o jeho výcviku a jak pomáhá takový terapeutický pes lidem.

Na návštěvě Žatce, města chmele.
FOTO: Na návštěvě Žatce, města chmele, které je na seznamu UNESCO

Od paní Mgr. Vildové jsme se dozvěděli, že Romanka je cvičený pes nejen na canisterapii, ale má za sebou i loveckou průpravu. To předvedla v donášení plyšové kachny, kterou musela dát dětem přímo do ruky. Na zvuky píšťalky nám předvedla základní povely - sedni, lehni, ke mně a podobně.

Pejsek ve školce nebyl poprvé a rozhodně ne naposledy. Paní Mgr. Vildové velmi děkujeme za ranní program pro naše děti a už nyní se těšíme na další setkání.

Nikola Sirotková
MŠ Přemyslovců, Louny