„Vyhlášené jedenácté kolo v březnu jsme byli nuceni zrušit kvůli vyhlášení nouzového stavu. Jednak nemohla zasedat komise a také producenti či organizátoři měli v té době úplně jiné starosti,“ vysvětluje ředitel agentury Ing. Lukáš Pichlík, proč i podzimní kolo přihlašování má pořadové číslo 11. Destinační agentura oceňuje značkou „Poohří regionální produkt®“ již šestým rokem a za tu dobu získaly certifikát čtyři desítky organizací, firem či
jednotlivců.

Zájemci o certifikáty, které spravuje Asociace regionálních značek ve spolupráci sDestinační agenturou Dolní Poohří,  se mohou hlásit do 30. září. Podrobné podmínky a formulář žádosti najdou žadatelé pod tímto odkazem: http://www.dolnipoohri.eu/poohriregionalni-produkt/. Certifikáty jsou platné dva roky, takže by o jejich prodloužení měli zažádat i stávající držitelé, kterým termín vyprší.

Oceňuje se v kategoriích zážitek, služba nebo výrobek. Komise se sejde již po jedenácté, a tak si pro své zasedání zvolila symbolicky 11. 11. Při hodnocení se zaměřuje se na regionální původ, originalitu či využití místních surovin.  „Naším cílem je certifikovat a dále propagovat především nezaměnitelné produkty z našeho regionu, proto pečlivě vybíráme a prověřujeme jednotlivé žadatele,“ vysvětluje Lukáš Pichlík postup komise.

Úspěšní žadatelé mohou značku a logo využívat na svých produktech, provozovnách a propagačních materiálech. S propagací jim pomáhá také Destinační agentura DolníPoohří. Letos vydala druhý díl výpravného Magazínu  značek Vychutnejte si Dolní Poohří, který návštěvníkům umožňuje nahlédnout pod ruce výrobcům a pozve je za
o riginálními zážitky. Všechny služby, zážitky a produkty si mohou zájemci prohlédnout na webu www.regionalni-znacky.cz/poohri.

Kateřina Táborská