Za hojné účasti rodinných příslušníků bylo pasováno 222 malých čtenářů. V následujících dnech zavítal Adolf Dudek se svým zábavným vystoupením mezi děti mateřských a základních škol v Žatci a okolí a také mezi seniory. Ve středu 5. června se v přednáškovém sálku knihovny uskutečnilo setkání se žateckým autorem Otou Menclem v rámci autorského čtení z jeho knižní prvotiny Cesta v kruhu.

Druhá polovina měsíce bude také plná zajímavých akcí. Již ve středu 19. června je připraven v rámci hravého odpoledne letní jarmark Lovců perel. V podvečer téhož dne zveme širokou veřejnost do Galerie Sladovna na přednášku Mgr. Michala Bařinky Poutní místa Česka, která začíná v 17 hodin.

Celý čtvrtek 20. června bude probíhat akce Literární slunovrat. Dětem je určeno dopolední čtení v Klášterní zahradě a čtenářský workshop, pro dospělé je připraveno podvečerní čtení díla Franze Kafky Proměna v La Belle Époque od 18 hodin. Poslední akcí měsíce bude ve středu 26. června od 15 hodin Rodinné odpoledne, kde vás čeká nejen tvoření, hraní, čtení a další zábava, dospělí se mohou zúčastnit letního workshopu s Marcelou Nachlingerovou ze Zahradnictví Cinke. Těšíme se na vás!

Městská knihovna Žatec