Závod byl nominací na OH, a proto postup do finále A, nebo B byl velkým úspěchem. V každé disciplíně startovalo kolem 120 plavců, do finále pak postupovalo pouze 16 nejlepších. Na medailové umístění se prosadila pouze Lucie Svěcená druhým místem na trati 50M, na dvojnásobné trati ve finále obsadila smolné 4. místo. Lucie stále vládne v českých vodách na tratích 50 a 100motýlek, bohužel ale bude pravděpodobně vlivem zdravotních potíží ukončovat svou velkou plaveckou karieru a je na místě ocenit její 10ti leté období, kdy získala medaile na MEJ, MSJ, ME dospělých a také účast na OH v RUI v roce 2016. V této dekádě nechyběla na medailových místech v závodech Českém Poháru a MČR. Těšíme na její další vystoupení na MČR v Ústí nad Labem.

Z dalších finalistů musíme ocenit výkony Lenky Bešíkové, která se proplavala do finále A na oblíbených tratích 10VZ a 100Z. V obou atakovala osobní rekordy a získala v nabyté konkurenci dvakrát skvělé 5. místo! Těšíme se na její výkony na dalších závodech.

Do finále A se také proplaval Filip Mach na trati 50P – výborné 5. místo a Jakub Dvořák na trati 100P – skvělé 8. místo. Z juniorských plavců se velmi dobře uvedla Kristýna Dvořáková fantastickým 9. místem na trati 200Z a postupem do finále B na trati 100Z (14. místo). Podobně překvapila i další naděje 13 letá Klára Suková, když dohmátla na výborném 12. místě na trati 200Z. Velmi dobré výkony a narůstající formu ukazuje také Jakub Kroulík, který na trati 200Z dohmátl v silné konkurenci na skvělém 15. místě. Stejně dobře zaplaval také 100Z.

V juniorské konkurenci je už v první pětce nějlepších! Prvních závodů se také účastnili Simona Vavriková a Jan Lím. Po delší pauze zaplavali skvěle na úrovni osobních rekordů a věříme v další zlepšování. Všem plavcům gratulujeme.

Jiří Karas