Naší dnešní procházku centrem města můžeme začít u domu čp. 1. Tím je bývalá radnice či okresní soud, dnes městská knihovna. I v době největších „zákazů“ se snažila o co nejvíce kontaktů se svými čtenáři a návštěvníky. Půjdeme-li směrem ke kostelu sv. Mikuláše, mineme státní okresní archiv, Českou spořitelnu, drogerii Teta, zlatnictví. Za městskou radnicí budeme mít po pravé straně galerii Benedikta Rejta, která s novým vedením plánuje a již i uvedla řadu projektů, a také restauraci a hotel U Radnice.

Cestou k oblastnímu muzeu můžeme navštívit dva malé, ale zajímavé obchůdky – potřeby pro rybáře a další drobné chovatele, následuje starožitnictví Antik. Již zmíněné muzeu má po generální opravě Dům Sokolů z Mor a jeho krásná fasáda opravdu září. A to už se pomalu vracíme na Mírové náměstí. Zde zaujme krásně opravený dům Easy Style, květinářství U Růže, prodejna bylinek Mateřídouška. Po pravé straně máme Vackovo pekařství, kino Svět a Hotel Union.

Míjíme finanční poradenství, kadeřnictví a dojdeme k dalšímu krásně opravenému domu Mode Pepino. Následuje Hagas servis, prodejna telefonů K-mobil a další pekařství a lahůdky. V bývalém hotelu Koruna je prodejna CZC.cz a Zoo potřeby pro chovatele domácích mazlíčků. To už uzavíráme okruh okolo centra města, za kostele sv. Mikuláše najdeme stejnojmennou lékárnu, čajovnu a zdravotní obuv Santé. Podél náměstí nacházíme sportovní obchod Alpine Pro, hned vedle další prodejna pro sport a volný čas, pak cukrárna, prodejna Baťa a potraviny Centrál. A to už jsme na konci náměstí, kde má své sídlo městské informační centrum a prodejna domácích spotřebičů.

 

Ladislav Bába