Příjemnou novinkou bylo zajištění občerstvovacích stanic na všech trasách, konkrétně v kavárně Za Dubem v Peruci, restauraci Mexiko ve Stradonicích, hostinci Hela v Pátku nad Ohří a hostinci Radnice ve Slavětíně.

Pro účastníky pochodu byl také otevřen románský kostel sv. Jakuba Většího ve Slavětíně a zámek v Pátku nad Ohří. Prohlídek využilo několik účastníků pochodu.

Po dosažení cílového razítka získal každý účastník pochodu diplom a také jednu z 15 pohlednic s fotografiemi velkého lounského turisty a fotografa Karla Goszlera, které organizátoři zakoupili v Oblastním muzeu v Lounech. Samozřejmostí také byly cukrovinky pro nejmenší účastníky.

39. ročníku turistického pochodu Předjaří v Poohří se zúčastnilo celkem 352 příznivců turistiky. Nejmladší účastník pochodu se narodil v roce 2023, nejstaršímu účastníkovi bylo 90 let. Největší vzdálenost překonal turista, který na pochod dorazil až z Lipové – lázní. Organizátoři děkují všem účastníkům za hojnou účast a skvělou atmosféru a těší se na další, 40. ročník!

„Jsme velmi rádi, že se letošního ročníku pochodu zúčastnilo tolik turistů. Počasí nám přálo a atmosféra byla skvělá,“ říká jedna z organizátorek pochodu. „Děkujeme všem účastníkům za hojnou účast a těšíme se na další, 40. ročník!“

Eva Hájková