Od rybníčku na návsi jsme vyrazili vzhůru do kopců po červené značce. Kapucínské skály jsou oblíbeným místem horolezců. Mají poetická jména, například Mravenčí skála, Soví věž, Kouřová skála, Kapucín, Ostružinová skála. Do skal dojdete po upravené cestě směrem ke kapličce. Kontrast kapličky v těsném sousedství s železobetonovou pevnůstkou lehkého opevnění, tzv. řopíkem, může pro někoho být dost překvapivý. Cesta lesem ke skalním věžím je sice trošku příkrá, ale i tak příjemná. Je tu i krásné tábořiště vhodné na přenocování přímo za hlavní nejvyšší skalou Kapucín.

Z vyhlídky vedle hory Kapucín je vidět zmíněná hlavní silnice a hlavně další kamenné věže. Výškový bod Kapucín má 469 m.n.m. A tak se můžete kochat z výšky rozhledem do krásné krajiny. Na opačnou stranu od silnice jsou výhledy k Schillerově rozhledně nad městem Kryry.

Zajímavé jsou i budovy bývalého pivovaru, k nímž se dostanete kolem kapličky na návsi. Protože nad domky za rybníkem je další skalní masív s výškovým bodem Jelení (427 m), k němuž také vedou stezky, určitě náš výlet do skal v okolí Ležek nebyl poslední. Vyrazte i vy!

Alena Dukátová