Bohouš Svoboda začal s fotbalem ve Slavkově u Brna, ale od svých 16 let již oblékal dres Slavoje Žatec. Mezi největší úspěchy patřil právě před 35 lety první postup tohoto týmu pod vedením L. Trnky do republikové soutěže divize. Puška Svoboda pak ještě oblékal dres Mostu a Ústí n.L.. Na závěr kariéry, než se stal hráčem Staré gardy S. Žatec, si ještě zahrál za Staňkovice, Žiželice a Kounov. To bylo již po těžké zlomenině (v divizním utkání s VTJ Slaný) a dlouhé rekonvalescenci, které ukončily jeho aktivní úspěšnou kariéru. Svého času byl Svoboda také správcem městského stadionu. „Dát dohromady mužstvo s kluky, se kterými jsem hrával, je až na pár výjimek z věkových a zdravotních bohužel již nemožné,“ říká oslavenec Svoboda. „Přesto se mi ozvali kamarádi, kteří se přijedou alespoň podívat, ač někteří žijí jinde.“

K narozeninám B. Svobody přijedou gratulovat veteráni SKS Slavia Praha, kteří hrávají přátelsky s mnoha soupeři, mimo jiné i v tradičním televizním Silvestrovském derby Slavia – Sparta. Vedoucí Jan Mareš přijede s polovičním kádrem, ve kterém je plno zvučných jmen – např. J. Šimurka, J. Šilhavý, P. Kuka, Ulich, Došek, Hunal. atd. Jsou mezi nimi i jména, která příznivci znají z jejich působení v Blšanech. Miroslav Beránek je tehdy dovedl k postupu do I. Ligy, dres Chmelu oblékali Tomáš Pešír (expert ČT), Müller, Zákostelský aj.

Utkání veteránů Puška team – Slavia se hraje ve Staňkovicích, protože Stadion U Ohře v Žatci je v rekonstrukci. Pro zájemce bez vlastní dopravy vypraví pořadatelé autobus, který vyjede od Stadionu Mládí v Žatci (u gymnázia) ve 12.30, ve 13.00 a ve 13.30 hodin. Slavnostní výkop ve Staňkovicích je ve 14.00 hodin. (jak)