O víkendu, kterému vévodí třetí adventní neděle, si tak Kryry připomněly další z vánočních tradic, a to setkání u svátečního stolu v příjemné společnosti blízkých, známých a sousedů, na která v dnešní uspěchané době nezbývá mnoho času…

Na úvod početnou veřejnost přivítal starosta města PhDr. Václav Kadleček spolu s kulturní referentkou paní Hanou Baladovou. Kryrskému setkání zahráli manželé Jiřina a Michal Pagáčovi mající ve svém repertoáru písničky, na kterých vyrostla možná starší generace, ale které si notují i mladší ročníky. V Kryrech tak zazněla třeba i známá „Purpura“ Suchého a Šlitra.

Co dodat závěrem? Povedená společenská událost se nesla v duchu milého zastavení v předvánočním shonu. Hojná účast veřejnosti jen potvrdila, že podobná setkání k předvánočnímu času patří. Potěší a zahřejí u srdce, navodí tu správnou atmosféru magického období, jež je půvabné nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nezbývá než poděkovat všem organizátorům setkání a městu Kryry, které podobné akce velmi podporuje.

Emilie Mazourová