Po dvoudenním klání odborná komise vyhodnotila vylosované zadání, které měli soutěžící vyhotovit. Jednalo se o obrazové znázornění některých děl Josefa Čapka a odborných technik z malířské práce.

Vítězem se stalo družstvo a 1. místo obsadili studenti pořádající školy GSOŠ Podbořany ve složení Miloslava Kubísková a Daniel Kopička pod vedením mistra Martina Husárka.

2. místo obsadilo družstvo SŠSaS Teplice ve složení Anna Koukalová a Veronika Grundzová pod vedením mistra Stanislava Huňáčka. A krásné 3. místo obsadilo družstvo SŠP Olomouc ve složení Eliška Doležalová a Simona Dudášová pod vedením mistra Jiřího Pavlíka.

Ostatní soutěžící se umístili všichni společně na pomyslné 4. příčce a obdrželi rovněž hodnotné ceny od spolupracujících odborných firem a organizací.

GSOŠ Podbořany první den soutěže připravila pro veřejnost a návštěvníky soutěže občerstvení, dětské dílničky, soutěžní představení jednotlivých vyučujících učebních i studijních oborů školy. Pro mateřské a základní školy soutěž v tématickém kreslení obrázků a vystoupení v místním kulturním domě v podobě pohádky na téma Pejska a Kočičky.

Nedílnou součástí soutěže bylo i téma zaměřené na retro a proto nemohl chybět patřičně vyrobený a vyzdobený alegorický vůz.

Velké poděkování patří i jednotlivým sponzorům a podporovatelům celé soutěže, bez jejichž účasti a podpory by se taková profesionální soutěž nemohla uskutečnit.

Jaroslav Kohout
učitel GSOŠ Podbořany