Přestože charitativní sportovní odpoledne pro celou rodinu se konalo v Lounech již poosmé, byl letošní rok výjimečný a nebylo to jen historicky nejvyšší získanou částkou. Ročník 2023 totiž zapojil nejen regionální sportovce, ale díky získanému grantu od ČEZ spojil sportovce celé ČR. Každý sportující obyvatel ČR tak mohl podpořit projekt spolku Befit Louny prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem a pomoci získat potřebné body.

Cíl se povedlo naplnit za neuvěřitelné 4 dny a získat tak grant 100 tisíc korun, který se stal základním kamenem letošní sbírky.

Organizátoři připravili pro sportovce odpoledne plné vyžití pro dospělé i děti. Sportující se mohli zapojit do běžeckého závodu, cyklo vyjížďky, workoutových i tanečních lekcí a díky bohatému programu si přišli na své i nesportující návštěvníci. Pro děti bylo připraveno celé městečko skákacích hradů, hracích stanů a po běžeckém závodě je přivítaly oblíbené postavy pohádek. Každý účastník mohl podpisem zvěčnit podporu pro onkologicky nemocné pro povzbuzení při léčbě.

Memoriál Petry Hézlové 2023Memoriál Petry Hézlové 2023Zdroj: se svolením BeFit Louny

Protože ke zdravému životnímu stylu nepatří pouze sport, nechyběli na místě ani odborníci na výživu, fyzioterapeut, ukázka samovyšetření a prevence onkologických onemocnění s mediky Lékařské fakulty UK Plzeň. Ve stánku naší největší zdravotní pojišťovny VZP si mohli návštěvníci projít prevenční programy.

Především děti si užily praktické ukázky ze života IZS – na místě mohly vidět Policii ČR a práci psovodů, Armádu ČR – záchranu zraněného a zejména si užily oblíbenou dětskou atrakci – pěnu od hasičského záchranného sboru.

Tichá dražba na Krakovci. Některé obrazy vytvořily odsouzené z Věznice Drahonice.
Odsouzené ženy z Drahonic přispěly do dobročinné aukce obrazů na Krakovci

Celé odpoledne se neslo v duchu sportu, pohody, zábavy a dobré nálady. Finální vyhlášení částky, kterým moderátor E2 Petr Říbal zakončil sbírku, plynule přešlo ve volnou zábavu za doprovodu místní oblíbené kapely Faksimile.

Spolek Befit Louny, který již řadu let podporuje Onkologii Chomutov zároveň oznamuje, že v roce 2024 bude výtěžek konání ročníku MPH 2024 věnován a realizován v dobročinném projektu v Lounech, jako poděkování lounským příznivcům našich dobročinných aktivit. Veřejnost bude moci výběr projektu ovlivnit.

Jménem celého spolku Befit Louny děkuji našim partnerům a generálním sponzorům za Vaši přízeň a podporu.

Andrea Kloučková
předseda Befit Louny