„Od 13 hodin zveme do naší pobočky Křížovy vily na vernisáž výstavy Dráteníkův rok, na které se představí drátované objekty od osmi významných dráteníků ČR. Někteří z nich budou osobně předvádět své řemeslo a prodávat výrobky na zahradě Křížovy vily po celou dobu muzejní noci. Pro malé i velké návštěvníky jsou připraveny dílničky a občerstvení od SOU a SOŠ SČMSD Žatec“, objasnila program Jitka Krouzová. Vstupné dobrovolné.

Křížova vila. Ilustrační foto
Výstava Dráteníkův rok ukáže v Žatci práce skutečných mistrů

Program v hlavní budově muzea v Husově ulici 678 se ponese v duchu výstavy Zakrojte si skývu. Návštěvníci si budou moci s autorem výstavy Miroslavem Černým umlít vlastní mouku na několika typech pravěkých mlýnů. Z ní pak mohou upéct chlebové bochánky, placky nebo housky. Kdo bude mít zájem, může autorovi položit záludné otázky týkající se pěstování a zpracování obilí jak ve městě Žatci, tak v celém okrese Louny.

Stará papírna nabízí prohlídku výstavy Atlas ptáků neobyčejných, kde je připravena interaktivní dílnička, dozvíte se hodně o ptácích vyhynulých, vymyšlených i těch skutečných.