V Sasku vstoupilo ochranné opatření v platnost již v sobotu 23. ledna. Přeshraniční pracovníci, kteří zde pracují na základě pracovní smlouvy, se musí nechat testovat dvakrát týdně. Při příjezdu jsou povinni mít u sebe pracovní smlouvu. Pokud bude test proveden před příjezdem, nesmí být výtěr, na němž se test zakládá, proveden dříve než 48 hodin před vstupem. V případě, že potvrzení o negativním testu není k dispozici při příjezdu, musí být test proveden neprodleně po příjezdu, a sice ještě před vstupem na pracoviště, resp. před nástupem do práce. V ochranném opatření není stanoveno, kdy musí být absolvován druhý test. Nechat se otestovat je tedy možné také přímo po příjezdu na pracovišti v Sasku! Doklady, resp. potvrzení o provedených testech musí mít testované osoby u sebe, jakmile budou k dispozici.

Pokud jako přeshraniční pracovník, resp. pracovnice dojíždíte do Saska jen jednou týdně, stačí vám jen jeden test při příjezdu. Pokud dojíždíte jako přeshraniční pracovník, resp. pracovnice denně a pracujete od pondělí do pátku, měl by vám na dodržení pravidla 48 hodin stačit jeden test provedený v pondělí a jeden test ve středu. Postačující jsou také rychlotesty! Všechny informace k Sasku lze najít na webu https://sachsen.dgb.de/.

Fotky a případné příspěvky s recepty posílejte na zatecky@denik.cz nebo přes formulář Čtenář reportér na www.zatecky.denik.cz.