Celkem 14 žáků ze širokého spektra učebních a studijních oborů – Opravář zemědělských strojů, Mechanik opravář motorových vozidel, Elektrikář, Elektrotechnika a Ekonomika a podnikání uskutečnilo svoji odbornou stáž v několika zahraničních partnerských podnicích na Slovensku (AGRI CS Slovakia s.r.o. v Nitře a Agrotec Slovensko s.r.o. v Pohranicích) a v Polsku (Apena Remont SP. Z. Oo v Bialsko-Biala a Muzeum Zamkowe w Pszczynie).

Europassy předané žákům mohou absolventům školy přinést po ukončení studia výhodu při vstupu na trh práce a obstát tak v konkurenci při hledání vhodného zaměstnání.

Kromě žáků obdrželi své Europassy také dva pedagogové, kteří svoji odbornou stáž ve formě stínování pracovníků (tzv. shadowing) realizovali též na Slovensku (firma Vodrážka s.r.o. ve Zlatých Moravcích) a v Polsku (partnerská škola Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie).

Pro kolegy – pedagogy je zahraniční stáž součástí profesního rozvoje pracovníků, přičemž získané znalosti a dovednosti mohou využít například při výuce odborných předmětů.

Všem účastníkům projektu Erasmus+ blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Úspěšným absolvováním odborné stáže znovu otevřeli pomyslné dveře dalším potencionálním zájemcům z řad žáků a pedagogů.

Žádost o grant na školní rok 2024/2025 byla již v rámci výběrového řízení programu Erasmus+ schválena na jednání Schvalovací komise programu Erasmus+.