Studenti si předem vybrali workshopy, ve kterých 1,5 hodiny pracovali. Tyto kurzy byly vedeny odborníky z mediálního světa. Mezi nejzajímavější patřil šéfeditor ČTK Jan Vavrušák, moderátorka Českého rozhlasu Marie Bastlová, šéfredaktor Žateckého a lounského deníku Petr Kinšt, redaktor Svobodného hlasu Jaroslav Tošner a další.

Velký úspěch sklidil kurz fotografie pod vedením Kateřiny Suché nebo úniková hra společnosti Fakescape s Julií Vinklovou. Kromě toho se studenti mohli na cokoliv zeptat absolventky fakulty žurnalistiky Kláry Hylákové, velmi zajímavé byly i kurzy založené na dokumentech JSNS pod vedením našich vyučujících Jany Verunáčové a Miroslavy Hylákové.

Poté měli studenti za úkol vytvořit vlastní třídní noviny. V souboji tříd nakonec zvítězili studenti STR2 a VSP2, na druhém místě skončila skupina STR1 a VSP1, třetí byli třeťáci EKL a OAK. Neztratili se ani zástupci učňovských oborů ARR2 a SME2, kteří obsadili čtvrtou příčku.

Celou akci sledovali zástupci JSNS, kteří se spolu s hosty shodli na tom, že akce byla pro studenty rozhodně přínosná, neboť mediální vzdělávání je v dnešním světě plném falešných zpráv velmi důležité. A názor studentů? Už se těší na další ročník projektového dne.

Petra Karfíková