Členská schůze navázala na volby kandidátů na dubnových regionálníchschůzkách, které se konaly v Žatci, Rakovníku, Libochovicích a Kokorách.Předsedou představenstva družstva byl zvolen Mgr. Zdeněk Rosa zastupující v představenstvu Svaz pěstitelů chmele ČR, místopředsedou zůstává ing. Lubomír Vent za Chmel-Vent, s.r.o. Kněžice.

Dalšími členy představenstva jsou Josef Fric za Zemědělské družstvo Podlesí Ročov, ing. Radek Gregorza Družstvo za Agrochmel Kněževes, ing. Miloslav Mánek za Rakochmel, s.r.o. Kolešovice, ing. Jiří Mašekza ze Zepos, a.s. Radovesice a ing. Jaroslav Navrátil za Zemědělské družstvo Senice na Hané. V kontrolní komisi zůstává předsedou Jaroslav Linhart za Agros Vraný, družstvo vlastníků, místopředsedou ing.Magda Vaňková za Chmelařský institut, s.r.o. a členy Zdeněk Poborský za Zemědělskou společnost Blšany, s.r.o., ing. Luděk Nový za Zaveský a spol. s.r.o. a ing. Pavel Kolman za Agrospol Velká Bystřice s.r.o.

V návaznosti na členskou schůzi družstva, proběhla valná hromada společnosti Bohemia Hop, a.s.,která je největší českou společností obchodující se chmelem a dceřinou společností Chmelařství.

Na základě výsledku jednání valné hromady a jednání představenstva budou osoby zastupující pěstitele v orgánech družstva zastupovat družstvo také v představenstvu a dozorčí radě Bohemia Hop, a.s. Předsedou představenstva Bohemia Hop, a.s. je tedy Mgr. Zdeněk Rosa a místopředsedou ing. Jiří Mašek, předsedou dozorčí rady Jaroslav Linhart a místopředsedou ing. Milan Maršíček.

Chmelařství, družstvo Žatec poskytuje pěstitelům komplexní servis služeb spojených se chmelem. Největšími závody družstva jsou závod Žatecký chmel, s největší linkou na zpracování chmele a chlazenými sklady pro chmel v České republice, dále závod Mechanizace, který vyvíjí a dodává technologie pro pěstování a sklizeň chmele a provoz Služeb zajišťující zejména výstavbu konstrukcí chmelnic. Součástí družstva je také Chmelařské muzeum v Žatci. Členové družstva hospodaří na celkem 95 % plochy chmelnic v České republice.

Chmelařství, družstvo Žatec