Na VŠ uměleckoprůmyslové Václav Nasvětil nejprve studoval u profesora Františka Muziky a poté v ateliéru monumentální malby u profesora Fišárka. Hlavně se učil také od českého akademického malíře Oskara Brázdy, za kterým jezdil do Líčkova. Láska k myslivosti a malířství se u něj spojily v jeden silný zdroj, který jej nabíjí pozitivní energií a umožňuje vznik množství velmi kvalitních obrazů naturalisticky věrných s charakteristickým rukopisem.

Zřejmé to bude ze 40 vystavených obrazů, převážně přírody a lesní zvěře. „Je jedním z mála našich současných malířů, který dokáže mysliveckou scénu včetně postav velmi působivě přenést na malířské plátno. Diváci jistě ocení mistrův malíř zobrazující zvěř v jejím přirozeném prostředí… Realistický, ale též poeticky malířský pohled na zvěř, myslivost a přírodu ve všech jejích podobách. Nesmím prozradit podrobnosti, ale premiéru bude mít na výstavě i právě dokončovaný velký obraz ve 3D,“ zve na výstavu kurátor galerie Petr Pavel Šimáček.

V žatecké Galerii U Radnice se připravuje výstava obrazů Václava Nasvětila.V žatecké Galerii U Radnice se připravuje výstava obrazů Václava Nasvětila.Zdroj: se svolením Petra Šimáčka

Nebude to však jediné překvapení. „Jsem hrdý Žatečan, proto v expozici nebudou chybět obrazy se žateckými motivy. A také širokoúhlý panoramatický obraz Žatce, který lze namalovat málokdy v roce. Záběr od žateckého civilního letiště až po dominantu Českého středohoří – hrad Házmburk,“ upozorňuje autor.

Výstava obrazů pod názvem „75“ je připravována k autorově významnému životnímu jubileu.

Že je Václav Nasvětil myslivcem a žateckým patriotem celým svým srdcem, o tom se návštěvníci na výstavě přesvědčí jistě sami. Vernisáž této prodejní výstavy v Galerii U Radnice v Žatci bude 2. prosince v 15 hodin. Výstava potrvá do 20. ledna 2024. Otevřeno každou sobotu od 14 do 17 hodin.

(rž)