Vzhledem k epidemické situaci vás vyzýváme k výletům k soutokům potoků, říček či řek. Sídla byla budována právě u nich a tak by pro nikoho neměl být problém „najít ten svůj soutok“.

Vydejte se k soutoku a pořiďte nějaké zajímavé fotografie. Samozřejmě chceme fotku účastníků akce u soutoku ideálně se sokolskou symbolikou. A když přidáte také fotku nějaké zajímavosti v okolí, budeme rádi. Může to být například most, nebo zajímavá socha, brod, přívoz atd.  Soutoky s největší pravděpodobností najdete i v katastru vaší obce, takže bude možné se pro řadu z vás zúčastnit i v době omezení pohybu.

Apelujeme však na Vás – dodržujte aktuální protiepidemická opatření. Jsme přesvědčeni, že i při jejich dodržování jsme schopni naplňovat motto Sokola: Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě

 

Fotografie a jména řek, potoků na soutocích přidávejte k události na facebookovém profilu Sokola či je zasílejte na e-mail: jzahradnikova@sokol.eu(připojte pár řádků o tom, odkud fotka je a kdo na ní pózuje, případně popište zachycenou zajímavost). Budeme je též zveřejňovat v rubrice Čtenář reportér na portále Denik.cz, který je mediálním partnerem České obce sokolské. Snímky lze posílat do 21. června letošního roku. Těšíme se na ně.

 Nejvíce se však těšíme na společná setkání u pramenů (až to bude možné). To bude znamenat, že projekt může pokračovat v původním duchu.

 Anna Jurčíčková, náčelnice ČOS
Jan Nemrava, garant Jarní výzvy
Petr Svoboda, náčelník ČOS