Ve čtvrtek odpoledne se na žateckém náměstí Svobody uskutečnila první z řady akcí v okrese, nesoucích název Den s Deníkem. Uspořádal ji realizační tým Deníku ve spolupráci s regionální redakcí Žateckého a lounského deníku.

Ačkoliv program oficiálně začínal v půl třetí odpoledne, zvědavci se ve vybudovaném stanovém městečku zastavovali už dlouho před tím. Ostatně, právě pro ně, pro čtenáře Deníku, byla akce určena. Jejím cílem bylo pomoci řešit problémy obyčejných lidí, obyvatel Žatce a okolí.

Lidí přišly stovky

Hlavním cílem a náplní akce Den s Deníkem bylo upozornit na problémy a trápení běžných obyvatel Žatce a diskutovat o nich s těmi nejpovolanějšími. Na vybudovaném pódiu se postupně, kromě jiných, vystřídal krajský šéfredaktor Deníku Miroslav Pakosta, šéfredaktor Žateckého a lounského deníku Libor Želinský, místostarosta města Aleš Kassal nebo velitel tamních strážníků Jiří Štorek. Příchozí sice nikdo nepočítal, po chvíli se ale část náměstí, kde se akce konala, zcela zaplnila. Krásné slunečné počasí atmosféru ještě podtrhlo.

Nejvíc trápí krádeže

Nejpalčivějším problémem, který zřejmě Žatečany trápí, je obrovský počet krádeží nebo vykradení aut ve městě. K problému se vyjadřoval právě velitel strážníků. Na přetřes ale přišla i chybějící zeleň na centrálním náměstí Svobody, nepoužitelné koupaliště nebo dokonce téměř chybějící veřejné toalety.

Noviny se dělaly na koleně

Příchozí měli jedinečnou možnost sledovat, jak přímo před jejich očima, přímo na náměstí, vznikají stránky Žateckého a lounského deníku, které vyjdou v pátek ráno. Konkrétně se jednalo o stranu projektu Čtenář - reportér. Na místě byly strany doplněny také o fotografie přímo z místa konání.

Na Dni s Deníkem bylo také v plné pohotovosti distribuční oddělení. Díky němu a výhodným slevám na předplatné odběru novin mohli lidé výrazně ušetřit. Výborný guláš, pivo i limonáda byly zase připraveny pro návštěvníky, kteří si na místě zakoupili čerstvý výtisk Deníku. Jako bonus si k němu mohli jít dát nášup guláše zdarma.

Nenudily se ani děti, pro které byl připraven větrný cashbox. V poletujících papírcích si omladina mohla vyhrát zajímavé odměny.

Přijedeme i k vám

Den s Deníkem postupně navštíví také Louny, Postoloprty, Podbořany a Kryry. I tam se budeme zabývat problémy obyčejných lidí a zároveň připravíme hezké odpočinkové odpoledne.