V Žatci podle dotázaných občanů převládá spíše pozitivní názor na město, jeho vedení a dění v něm. Přesto se našlo několik věcí, které tamní obyvatele trápí.

Přímo na pódiu se řešila například chybějící zeleň na centrálním náměstí Svobody, která po předláždění trávníku ve středu zcela chybí. "Zeleň tady na náměstí bude, radnice se tím zabývá," řekl k přítomným místostarosta Žatce Aleš Kassal. Podle jeho slov je instalování blíže nespecifikované zeleně otázkou měsíce, maximálně šesti týdnů.

Velké části Žatečanů také vadí, že v historickém centru, jehož součástí je právě náměstí Svobody, je několik domů zchátralých a neudržovaných. I v této oblasti podle A. Kassala město dělá vše, co může. "Většina majitelů domů třeba právě tady si téměř pokládá za čest, že vlastní takto pěkné domy v centru a stará se o ně. Bohužel tomu tak není u všech," pokrčil rameny místostarosta.

Řeč přišla i na zásadní otázku zničeného koupaliště, kterou se Žatecký a lounský deník na svých stránkách obšírně a neustále zabývá. "Je tu málo kultury," zaznělo také od občanů, načež místostarosta Kassal opět pohotově reagoval. "Částečně je to pravda, když se ale už nějaká kultura udělá, často se paradoxně setká s nezájmem. Plánujeme ale na letošek takzvané kulturní léto," uvedl bez dalších podrobností.

Ke slovu se dostal také ředitel Městské policie Žatec Jiří Štorek. K němu směřovala vůbec nejpalčivější otázka, a to bezpečnost majetku Žatečanů. Město má totiž téměř dvojnásobný nápad zlodějů a vykradačů aut. J. Štorek na pódiu přiznal, že tuto skutečnost zjistil až ze stránek Žateckého a lounského deníku. Problém ale podle něj vyřeší kamerový systém, který v současné době čítá sedm kamer, sledujících různá místa ve městě.

I ředitel strážníků ovšem občanům řekl, co městskou policii trápí. Jsou to černé skládky. "Příčin vzniku je několik, ale skládky jsou i na sídlištích s kontejnerovými místy. Člověk si koupí novou televizi nebo cokoliv, a to staré odloží vedle kontejneru. A už je to černá skládka. Apeluji tedy na občany Žatce, aby větší odpad vozili do sběrného dvora," řekl.

Dalším místem, kam Den s Deníkem zavítá, budou 24. dubna Louny. Řada přijde i na Postoloprty, Podbořany a Kryry.