Nejvýše nasazenou hráčkou akce kategorie WTA 1000, z jara kvůli koronaviru odloženém kalifornském "pátém" grandslamu, je při absenci Ashleigh Bartyové a Aryny Sabalenkové je právě zmiňovaná světová trojka Karolína Plíšková, která měla na úvod volný los. Ve 2. kole změří síly s Američankou Catherine McNallyovou (142.), nebo Číňankou Saj-saj Čeng (89.).

Lounská rodačka, letošní finalistka Wimbledonu, je turnajovou jedničkou, protože chybějí světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie a kvůli koronaviru i dvojka Aryna Sabalenková z Běloruska.

Plíšková se v roce 2017 se stala na osm týdnů světovou jedničkou. Během kariéry vyhrála patnáct turnajových titulů, grandslamový ale mezi nimi chybí. V srpnu 2016 sice postoupila do finále US Open, ale tam nestačila na Němku Angelique Kerberovou.

Během čtvrtečního programu z českých hráček už nastoupily Marie Bouzková, Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková ve dvouhře a Renata Voráčová s Rumunkou Beguovou a Květa Peschkeová s Nizozemkou Rusovou ve čtyřhře.