Jak už to v domácích utkáních bývá tradicí, zahájili fotbalisté Loun své utkání náporem. Už v 7. minutě zahrával Fiřt rohový kop, na který si naskočil Gajecký a hlavou otevřel skóre utkání. Hodně vzruchu přinesla 22. minuta. V ní pálil z hranice vápna Švejda. Gólman Roub jeho střelu neudržel a míč šel do tyče a pak mířil za brankovou čáru. Roub po něm skočil, ale s balónem v náručí se ocitl za brankovou čárou. Gól to však nebyl, protože sudí Talpáš viděl nedovolený zákrok Gajeckého na brankaře, který ocenil žlutou kartou. Domácí nemuseli dlouho smutnit. Za pouhé dvě minuty odvrátila obrana Arity centr Švejdy jen k Sulovskému a jeho skákavá střela skončila za zády Rouba. Po půlhodině hry se dostali do velké šance hosté, jmenovitě Mika. Jeho střelu k tyči i následnou dorážku však Pokorný zlikvidoval. Další velkou šanci domácích měl Švejda, který promáchl na prázdno po centru od Myšky.

FORTUNA:LIGA: Teplice - Olomouc 0:0
Teplice opět bez výhry, přijde místo kouče Kučery z Prostějova Jiří Jarošík?

Také druhý poločas přinesl první šanci na straně domácích. V 53. minutě utekl po pravé straně Myška, odcentroval před branku na Gajeckého, ale tomu střela nesedla a minul odkrytou branku. S přibývajícím časem se do tlaku dostávala Aritma ve snaze něco s výsledkem udělat. Šanci Junka ze 60. minuty odvrátil Pokorný na roh. O čtyři minuty později stejný hráč zahrával rohový kop, který usměrnil za Pokorného záda Pivrnec. Trenér Kudela poslal na hřiště čerstvé ofenzivní hráče, Seriho s Klimtem a sázka na útok se vyplatila. V 89. minutě fauloval gólman Roub Klimta a Seri Bagou si postavil míč na značku pokutového kopu. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil a hned po ní byl odpískán konec utkání. Další zápas sehrají Louny v den státního svátku, v úterý 28. září od 15:30 opět doma a budou hostit Tatran Rakovník.

„Aritma byl nejlepší soupeř, se kterým jsme zatím hráli. Těžkej, důraznej, nakopali nás, ale zvládli jsme to. Škoda neproměněných šancí, ale dnes nás Poky (Pokorný) podržel. Mám z výkonu radost. Teď to ještě v úterý proti Rakovníku potvrdit,“ hodnotil spokojeně trenér Zdeněk Kudela.

FK SEKO Louny – SK Aritma Praha 3:1 (2:0)

Branky: 7. Gajecký, 24. Sulovský, 90. Seri Bagou z PK – 64. Pivrnec.

Rozhodčí: Talpáš – Krupka, Míč, ŽK 2:3, 100 diváků.

FK Louny: Pokorný – Vávra (67. Štourač), Šimeček, Vokurka, Fiřt – Zícha, Sulovský, Myška (71. Klimt), Popovič (85. Lukeš), Švejda – Gajecký (71. Seri Bagou).

Aritma Praha: Roub – Bedrna, Cseh (57. Krupička), Štohanzl (83. Šedivý), Troníček – Junek, Mareš (46. Kalina), Pivrnec, Novotný, Jelitro – Míka.