Diváci již měli k dispozici provizorní tribunu, která vyrostla za střídačkami.

Trenér Loun Kudela musel opět řešit problémy se sestavou. „Zdravotní problémy má Krejčík a vůbec nevíme, kdy by se mohl vrátit; na třítýdenní dovolené je Vokurka. Do obrany tak musel Kuba Suchý. V záloze nám bude hodně chybět na dva zápasy distancovaný Sulovský.“

Po opatrném začátku se iniciativy chopili hosté a už po pěti minutách hry musel své umění předvádět Pokorný v domácí brance. Střelu Vrby mířící k tyči dokázal vyrazit. Z první akce pak dal lounský Schettl sice branku, ale ta pro ofsajd nebyla uznána. Prakticky z protiútoku jen o málo přestřelil Psohlavec. Ve 20. minutě zahrávali hosté rohový kop a ten usměrnil do domácí sítě Kobera. Vedení však Ostrovu vydrželo pouhé dvě minuty. Před branku se probil Lesniak, který trefil jen bránícího Koberu. U odraženého míče byl nejdříve Schettl a zařídil vyrovnání. Hned v následující minutě mířil Zícha do gólmana Vaněčka a Soukup poslal odražený balón nad branku.

Druhý poločas přinesl bitvu, ve které byli hosté blíže ke skórování. Nejdříve v 65. zachraňoval Pokorný po střele Kočího a tři minuty před koncem řádné hrací doby trefil Janda z trestného kopu pravou tyč domácí branky. Louny se do vyložené šance nedostaly. Jejich střelecké pokusy se nevešly mezi tyče. V nervózním závěru se již nic podstatného nestalo a utkání tak dospělo k penaltám.

Jako první kopali hosté. V první sérii uspěl Kobera i domácí Suchý. Pak proměnil Janovský a pokus Zíchy brankař Vaněček kryl. Ve třetí sérii proměnili Matoušek i Fiřt. Pak se blýskl Kuba Pokorný, který chytil penaltu Rašmanovi a Nykl dal. Bylo srovnáno. Úspěšní byli střelci i v páté sérii, Psohlavec a Zemer. Pak zaúřadoval opět Pokorný, který si poradil s pokusem Duška a Lounům vystřelil dva body Jaroš.

„Máme problémy ve středové řadě. Citelně schází Sulovský. Loni skvělý Zícha se stále hledá. Ostrov udělal za loňskou sezónu v divizi velký pokrok. Je důraznější, agresivnější. My jsme naopak tyto vlastnosti v krajském přeboru ztratili,“ hodnotil trenér domácích Zdeněk Kudela.

FK SEKO Louny – FK Ostrov 1:1, PK: 5:4
Branky: 22. Schettl – 20. Kobera.
Rozhodčí: Šlajs – Langmajer, Fencl.
ŽK: 3:1.
Diváci: 250.
FK Louny: Pokorný – Fiřt, Besta, Suchý, Minařík (81. Kafka) – Zícha, Zermer, Trup (75. Nykl), Soukup, Schettl (69. Jaroš) – Lesniak.
FK Ostrov: Vaněček – Dušek, Liška (59. Vodráček), Janda, Rašman – Matoušek, Jankovský, Kobera, Vrba (65. Bursík), Kočí (90. Jirkovský) – Psohlavec.