Jakoby nestačilo chladné podzimní počasí. Fanoušky domácích zmrazila již ve 3. minutě akce Tatranu. Fotbalista se jménem, na které domácí dlouho nezapomenou, Hrobník, se uvolnil po pravé straně, odcentroval před branku, kde nikým neatakován hlavičkoval do protipohybu Pokorného Petr Junek - 0:1.

Domácí útočné akce končily před vápnem, což trenéra Kudelu přesvědčilo poslat hned kvarteto hráčů rozcvičit. Ve 22. minutě však Schettl přesprintoval po pravé straně Hradeckého, aby proti němu vyběhl gólman Kabele. Schettl v tu chvíli našel skulinu, kterou poslal balón před branku na nabíhajícího Trupa. Lounský fotbalista nezaváhal a střelou do prázdné brány stav zápasu srovnal. 

Hned v následující minutě se před brankou ocitl Zícha, jenže z dobré pozice mířil do jejího středu, kde byl Kabele připravený. Za dalších pět minut se dostali do šance hosté, konkrétně Junek. Mířil těsně vedle. O deset minut později se již hosté mohli opět radovat. Hrobník předvedl kolem domácích zadáků parádní sólo, na jehož konci byla střela, kterou Pokorný nelapil - 1:2. Poslední šanci první půle měli domácí. Centr výborně hrajícího Schettla našel Vokurku, ale jeho pokus Kabele vyrazil. Míč dopadl k Trupovi, ale ten vysoko přestřelil.

Druhý poločas byl spíše bitvou. Oba celky se snažily dát branku, ale jejich snaha končila na obranách či v rukavicích gólmanů. Velká šance byla k vidění až v 79. minutě. Hostující Kingsley Omovie vysunul Hrobníka, který zakončoval přesně k tyči, jenže Pokorný stačil vložit do střely nohu a míč vykopl.

I další tutovku měli hosté. V 86. minutě po akci Hrobníka šel na branku kapitán Verner. Toho však ve vápně poslal k zemi Pokorný  - penalta! Míč si na značku postavil Kučera. S jeho pokusem i s dorážkou si Pokorný poradil. Za další dvě minuty pak viděl druhou žlutou a tak i červenou rakovnický Nesládek. Ani během tříminutového nastavení se domácím nepodařilo skórovat, důležité tři body proto putovaly do Rakovníka.

Louny zůstávají na 11. místě se ziskem 18 bodů, stejně jako Slaný a Štětí, které jsou v tabulce za nimi. Rakovník je čtrnáctý se ziskem 17 bodů. Louny tak získaly na podzim stejně bodů, jako měly v sezóně 2017/18. Připomeňme, že nakonec skončila jejich sestupem, když nastřádaly 33 bodů.

„Výkon rozhodčích nemá cenu komentovat, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Nedáváme góly a naopak dostáváme laciné branky. Hlavičky Suchého i Besty měly končit brankou.  Mohli jsme mít lepší výchozí pozici do jarních bojů. Bohužel se tak nestalo,“ hodnotil nepovedený zápas trenér Zdeněk Kudela.

FK SEKO Louny – TJ Tatran Rakovník 1:2 (1:2).
Branky: 22. Trup – 3. Junek, 38. Hrobník.
Rozhodčí: Matyš - Novotný, Doubek.
ŽK: 3:4.
ČK: 88. Nesládek (Rakovník).
Diváci: 186.
Louny: Pokorný – Fiřt, Besta, Vokurka, Kafka – Zícha (82. Zerner), Sulovský, Suchý, Trup (60.Nykl), Schettl (67. Minařík)– Gajecký (60. Lesniak).
Rakovník: Kabele – Hradecký, Bredler, Vacka, Borák - Omovie Kingsley (90. Věchtík), Hrobník (92. Černý), Nesládek, Verner – Junek (72.Vild), Kučera.

Jaroslav Tošner