Fotbalisté Loun se do svého soupeře pustili hned od úvodního hvizdu a tak nebylo divu, že již od 9. minuty šli do vedení. Myška vyslal do otevřené obrany Seriho Bagou, který udělal kličku gólmanovi Víškovi a dával do prázdné brány. Stejný hráč měl v následujících minutách několik dalších šancí, ale místo přihrávky spoluhráčům volil sólová zakončení a ta vždy končila na obraně soupeře. Hra se pak přenesla do středu pole a sluníčko na obloze vystřídal dešťový mrak. S končícím deštěm přišly i další šance Loun. Tu první měl ve 36. minutě Sulovský, jehož střela zpoza vápna prolétla těsně nad břevnem. Hned v následující minutě však prošel po pravé straně Švejda a v pádu kolem Víška, který nestihl reagovat poslal míč do sítě. Další velkou šanci měl dvě minuty před koncem poločasu Myška, který šel na branku tentokrát z levé strany, ale Víšek, který včas vyběhl stačil jeho střelu zneškodnit.

Výrazná převaha domácích pokračovala i po změně stran. Po hodině hry však hrací plochu za brankou Dobříše zahalil černý mrak z dýmovnice, kterou odpálili do té doby neúnavně fandící příznivci Dobříše. Dým zahalil rozcvičující se hráče Dobříše. Ještě, než se oblak kouře rozplynul, fauloval ve vápně hostující Masopust domácího Šimečka a kopala se penalta. Tu s jistotou proměnil Myška. V 79. minutě poslal centr Kovalčíka těsně vedle střídající Klimt. Na 4:0 uzavíral v 82. minutě krásnou střelou na vzdálenější tyč z levého rohu velkého vápna Šimeček.

Ondřej Matyáš, druhý zleva, se raduje z jedné z branek v dresu Dobroměřic. Zatím jich dal v sezoně devatenáct.
Pálí jako vzor Lafata. Dal pět gólů v zápase, top sezona. "Nejlepší," ví Matyáš

Hosté prakticky Pokorného v domácí brance neohrozili. Jejich střelci, pokud vůbec vypálili, mířili hodně mimo tře tyče.

Louny si tak připsaly třetí výhru v řadě a konečně nemusí mít záchranářské obavy a naopak mohou pomýšlet na umístění ve středu tabulky. K dalšímu utkání jedou za týden do nedalekého Kladna.

„Nehráli jsme dnes tak týmově a s takovým nasazením, jako v Lípě. Tam to bylo moc dobrý. Sice dnes rozpačitý úvod, ale nepustili jsme je do šance. Dnes jsme nebyli tak kompaktní. Chyběl nemocný Zícha, který dokáže podržet balón. V obraně pak Voky (Vokurka), který měl pracovní povinnosti. Vávra má navíc problémy s achilovkami. Ale zvládli jsme to. Škoda dalších šancí „Feriho“ a jeho řešení ve vápně. Máme za sebou tři vítězné zápasy, takže dobrý,“ uzavřel spokojený trenér Zdeněk Kudela.

FK SEKO Louny - MFK Dobříš 4:0 (2:0)

Branky: 9. Seri Bagou, 37. Švejda, 62. Myška z PK, 82. Šimeček. Rozhodčí: Šmat - Pachtová, Coufal, ŽK 2:2, 158 diváků.

FK Louny: Pokorný - Šmalcl, Vávra (54. Štourač), Fiřt, Kovalčík - Šimeček, Myška, Sulovský (78. Minařík), Popovič (78. Zerner), Švejda - Seri Bagou (72. Klimt).

MFK Dobříš: Víšek - Pokorný, Machač, Talůžek, Horáček (70. Píša) - Janda (61. Petrlík), Šrain, Soukup, Masopust (78. Forejt), Čížek (61. Kozohorský) - Procházka.