"Trenér si vyhlédl hráče, kteří by mu pomohli a hodili se do systému. Bylo jich minimálně patnáct, možná víc. Někdy šlo jen o takové sondování situace. Někteří tady jsou, jiní ne. Vše se bude vyvíjet, jednáme," řekl zkušený manažer lounského klubu Tomáš Beneš s tím, že novým asistentem se stal Jiří Chaloupka.

Schettl měl k dispozici 23 hráčů. Do přípravy se zapojilo hned několik nováčků, kteří zabojují o místo v týmu. Vít Popelka, Zdeněk Holdy (oba Most), Ladislav Jamrich (Teplice), Pavel Soukup, Jakub Kotlan (oba Kadaň), Dominik Dolejší (Ledvice), Petr Mirga (Černovice) a Tomáš Beneš z juniorky.

Jednatřicetiletá rodačka z Loun Karolína Plíšková na Austrálian Opoen skončila v 1. kole. Foto: ČTS/ Pavel Lebeda/sport-pics.cz.
Plíšková nevyužila tři setboly, na Australian Open po letech končí v 1. kole

"Jsou tady na zkoušce, uvidíme. Máme svolení klubů, že s námi mohou být, ale jednání o tom, zda jejich příchody dotáhneme nebo ne, ty budou teprve probíhat. Ještě se to může měnit, jsme na začátku a čas vše doladit ještě je," konstatoval Beneš a dodal, že ne všechna na veřejnosti s přesunem do Loun byla až tak žhavou záležitostí.

Podle oficiálního facebooku klubu se naopak s FK SEKO loučí Martin Myška, Miroslav Verner, Juraj Ficko, Filip Štěpánek, Tobiáš Svoboda, Pavel Klíč. Tedy většinou hráči, kteří přišli do severočeského klubu teprve v létě loňského roku.

Lounská parta zahájila přípravu před týdnem, v úterý 9. ledna, už za sebou má první přípravný zápas, když podlehla pražským Spojům 1:5. "Klasická příprava, protočilo se 22 lidí, chtěli jsme to rozložit," uvedl manažer s tím, že v těchto chvílích nejsou výsledky přátelských zápasů úplnou prioritou. Hrát se bude do zahájení mistrovského jara každý víkend, nejbližší zápas v sobotu na umělce v Brozanech proti Litoměřicku.

Pavel Melichar střílí gól do sítě Dobroměřic na jaře 2023
Hlavně ať se sudí nechovají arogantně, přeje si Pavel Melichar z Nového Sedla

Třebaže výchozí pozice celku není dobrá, naděje na udržení soutěže existuje. Hodně napoví, kolik celků nakonec bude do krajského přeboru sestupovat. "Určitě se o záchranu pokusíme, jinak by nemělo cenu ani hrát. Víme, že bychom toho museli hodně vyhrát, stejně tak, že k fotbalu patří i sestupy."

Novinkou je, že v klubu skončil sekretář Petr Jantoš. "Za vedení klubu bych mu moc rád poděkoval za znamenitou práci. Dělal ji velmi dobře," dodal Beneš. Novým sekretářem FK SEKO se stal Ota Hertl, bývalý funkcionář Mostu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...