Tři stateční na scéně. Kluby z regionu bude v jarní části sezony na divizní scéně zastupovat severočeský trojlístek Chomutov, Štětí a Louny. Jinak řečeno vedoucí, jedenáctý a poslední celek tabulky.

Chomutovský podzimní náskok deseti bodů pasoval místní celek na superfavorita na postup do třetí ligy. Chomutovští borci na podzim zůstali bez porážky, když zaznamenali dvanáct výher a tři remízy. „Je pravda, že s takovým náskokem už nemůžeme říkat, že nechceme postoupit,“ říká kapitán Chomutova a důležitá součást šlapajícího kádru Vojtěch Kubík.

Úspěšné lounské krasobruslařky na posledních závodech.
Lounské krasobruslařky mají další medaile. Sezona jim míří do finiše

Chomutovští samozřejmě zase budou sázet na svá ofenzivní esa Koptu, Dolečka a Wilfreda. Všichni tři se seřadili na devíti brankách a na vrcholu tabulky střelců. Podle trenéra Tomáše Smoly ještě ale není postup do třetí ligy hotový.

„Víte, jaká je česká mentalita. Třeba na podzim jsme přijeli do Varů, samá sranda, ha ha ha a v desáté minutě jsme prohrávali. Podobnou facku jsme dostali i v minulosti. Někdy jí je potřeba. Já si to ale pohlídám,“ slibuje chomutovský lodivod.

Lenešice (v modrém) v přípravném utkání s Proboštovem před jarní části krajské I. B třídy B.
Bitva o letenku do I. A třídy! Kdo vyhraje dostihy? Prát se budou tři vlčáci

Louny by vlastní pololetní vysvědčení nejraději spálily. Je na něm jediná výhra, 1:0 s Neratovicemi hned v úvodním kole sezony, dvě remízy a plejáda dvanácti porážek… Pět získaných bodů je prostě děsivě málo, manko deseti na pásmo záchrany naopak strašlivě moc. U týmu po chvilce váhání setrval zkušený stratég trenér Pavel Schettl, oslovil řadu hráčů, dost třeba z Mostu, a mezi ty, kteří mu řekli ano, patří například 26letý vysoký útočník Dominik Dolejší nebo o deset let starší zkušený obránce Vít Popelka. „Víme, jaká je naše pozice, ale nic nevzdáváme. K záchraně budeme potřebovat skoro všechna jarní střetnutí vyhrát, ale pokusíme se o to,“ uvedl Tomáš Beneš, manažer FK SEKO Louny.

Ilustrační foto.
ANKETA: Finále je tu. Kdo se stane nejoblíbenějším klubem Ústeckého kraje?

O něco lépe je na tom s 19 body jedenácté Štětí, ani to ale nebude mít na růžích ustláno. Trápí ho totiž rozsáhlá marodka, kvůli níž muselo dokonce rušit jedno z přípravných utkání v polovině února proti Turnovu. „Už je těch zranění strašně moc. V každém zápase nám vypadne jeden člověk,“ bědoval hrající kouč Michal Obrtlík, jenž tak bude muset zřejmě na pažit i během některých jarních duelů. Na delší dobu jsou totiž absence Matyáše Lány a Tomáše Sůry, který si v únoru zlomil nohu. Štětí pak nedokázalo zdolat ani třináctý tým pražského přeboru, s Dolními Chabry jen remizovalo 3:3.