„Umístění na devátém místě by normálně znamenalo pohodovou záchranu, ale vinou reorganizace sestupujeme do okresu. K záchraně nám chyběly tři výhry,“ mrzí trenéra Černčic Jiřího Horu osud áčka a tím pádem i béčka.

Podle něho je na vině hned několik faktorů, proč se nepodařilo vybojovat více bodů. „Už jsem to říkal na jaře několikrát – zranění, nemocní a nevyléčení hráči, kteří museli nastupovat. I proto byl špatný přístup k tréninkům.“

V posledním zápase Černčice hrály v Oseku. Oba týmy měly problémy se sestavou, domácí postavily veterána Slavíka, Černčičtí museli sáhnout po Ondřeji Růžičkovi, který nehrál od operace dva roky. Svěřenci kouče Hory mohli brzy vést o několik branek, své šance ale promarnili, a tak přišel trest v podobě vedoucího gólu Baníku. Ten poté vedl 2:1, ale díky Laurichovi Černčice skóre otočily. O tři body je připravil v závěru domácí Dragoun, který má zkušenosti z prvoligových Teplic. V následném penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí hráči Oseku.

Černčice si spravily náladu při tradiční dokopné. „To je vždy akce, při které ze všech spadne stres a povinnosti. Povedla se, ve výborné atmosféře trvala do nočních hodin,“ líčí Hora.

Ten během dokopné vyhlásil nejlepšího hráče jara. Stal se jím brankář Luboš Chlouba. „Podle mě to bylo jednoznačné, Luboš podával skvělé výkony.“
Horovo další účinkování u áčka SK Černčice je ve hvězdách, řeší ho s výborem klubu, konečné resumé padne v nejbližších hodinách.

Autor: Ondřej Holl