„Začátek letní přípravy a především plnění individuálních tréninkových plánů mělo po covidovém období připravit hráče na lepší kondiční start, především obecné vytrvalosti, ale někteří opět pojali letní přestávku jako dovolenkový mejdan,“ uvedl i v hodnotící zprávě žatecký kouč, jehož tým nasbíral ve 14 zápasech 21 bodů.

Jak tedy podzim s odstupem času hodnotíte?
Nechci v žádném případě střílet do vlastních řad, ale podzim jsme měli z více důvodů tristní. Doplatili jsme na covid, někteří hráči neplnili povinnosti tak, jak měli… Druhou věcí je, že nám chyběli hráči, jezdili s námi i tři dorostenci… A vše vygradovalo v posledním kole s Domoušicemi, kde jsme nenastoupili. Máme 21 bodů, mohlo jich být více, ale tak to nakonec prostě je.

Jak to bylo před posledním, neodehraným zápasem v Domoušicích?
Kádr se opět ztenčil o zranění Hynka, ale než se tým v týdnu sešel, přišla zpráva o pozitivním nálezu covidu v našem týmu.


Snažili jste se přesto situaci řešit?
Pak jsme se snažili najít cestu k sehrání, odložení, přeskupení losu, sehrání v prosinci, prostě několik variant, kde i Domoušice měly zájem na domluvě, ale nakonec došlo ke kontumaci.

Jaká je situace nyní?
Přípravu jsme zahájili 12. ledna, věnujeme se obecné a dlouhodobé vytrvalosti, občas ale zajdeme i na hřiště. Každý víkend sehrajeme přípravný zápas, kterých by mělo být celkem asi sedm. Už jsme 3:2 porazili Dobroměřice. Konec přípravy budeme pasovat na umělou trávu nebo do Blšan, uvidíme, budeme reagovat podle počasí.

Jak je na tom kádr?
Zůstane pohromadě, máme rozjednané posily, doplnění i výměny. Oslovil jsem hodně lidí, ne každému se ale kvůli práci a dojíždění k nám chce. Podle konečné podoby kádru si pak stanovíme cíle pro jaro.