„Hrajeme dobrý fotbal. I trenéři soupeřů náš fotbal chválí, ale nebodujeme tak, jak bychom si přáli,“ potvrzuje vedoucí dobroměřického mužstva Pavel Verner. V pátek 28. září Dobroměřice remizovaly se silnými Srbicemi 2:2, v penaltovém rozstřelu brali prémiový bod hosté z Teplicka.

Po první půli, kterou Srbice vyhrály 1:0, se vše podstatné odehrálo během posledních osmi minut. Nejdříve se dobroměřičtí dočkali vyrovnání, míč si do vlastní branky srazil Tesař. Za další dvě minuty poslal před bránu Srbic Matyáš střílený centr, který trefil gólmana Zachardu, od něhož šel míč do sítě. Za pět minut srovnal z trochu přísně nařízeného přímého kopu přesnou ranou k tyči Egrt.

Na řadu přišly penalty, ve kterých domácí totálně vyhořeli. Jejich jediným úspěšným střelcem byl hned v první sérii Lazarik. Další zkušení hráči neproměnili, proto nic nepomohlo, že brankář Pechar kryl dvě penalty Srbic. Hosté proměnili tři jedenáctky a odvezli si dva body. Na domácí zbyl bod jediný.

FK Dobroměřice – Sokol Srbice 2:2 (0:1), PK: 1:3

Branky: 78. Tesař vlastní, 80. Matyáš – 8. a 85. Egrt
Rozhodčí: Rouček – Davignon, Linhart. ŽK: 1:1. Diváci: 150

Dobroměřice: Pechar – Mistoler, Baňka, Šebek, Plachý – Matyáš, Handlíček (75. Köchrt), Maliňák, Lazarik, Reh – Valta (65. Kaleja)

Srbice: Zacharda – Švábenský, Khaur, Fišer, Tesař – Batelka, Jelen, Martykán, Zigmund (63. Stibor) – Egrt, Pokoš