Dobroměřičtí půjdou do utkání sebevědomě, protože v posledním kole dokázali vyhrát na penalty ve Vilémově, který patří k spolufavoritům celé soutěže. „Ve Vilémově to bylo relativně dobré, první poločas se nám povedl, nic jsme soupeři nedovolili a sami trošku zlobili, ale ve druhé půli jsme se už jen bránili. Nedařila se nám kombinace, nepodrželi jsme balón. Vilémov až na jedno břevno neměl velké šance, ale musím uznat, že jsme ten druhý poločas spíš přežili,“ vykládá hrající trenér Dobroměřic Alois Šebek.

Klíčem k úspěchu podle něj byla velká bojovnost a vůle po úspěchu. „My jsme už hodně zápasů prohráli jen těsně, byť jsme v nich podali dobrý výkon. Chtěli jsme proto konečně bodovat, protože ta situace v tabulce pro nás není nejpříznivější.“

Modlany, se kterými nováček uzavře podzimní část krajského přeboru, budou dalším těžkým soupeřem. „Náležitě se připravujeme v tréninku, věříme, že utkání zvládneme. Chceme se o body poprat, i když víme, že Baník má ve svém kádru řadu velmi zkušených hráčů, někteří hráli i nejvyšší soutěž. Sestavu moc měnit nebudeme, nemáme tolik hráčů. Musíme zase hrát od začátku trpělivě, dát tam to srdíčko, vůli. A budeme muset něco předvést i dopředu, protože hrát na 0:0 je ošidné,“ maluje Šebek taktický plán.

Na své spoluhráče je hrdý. „Za to, jak se kluci perou s mnohem zkušenějšími týmy,“ říká. „Vždyť někteří jsou tu od B třídy. Na jaře nedáme kůži lacino!“ vzkazuje soupeřům.

(oh)