Duel dvou největších favoritů na titul přeborníka kraje a tím pádem i dvou aspirantů na postup do divize přineslo závěrečné kolo fotbalového podzimu. Louny Vilémov porazily 2:1, vítězný gól dal čtvrt hodiny před koncem Fiřt. Vítězové odskočili rivalovi na 12 bodů.

Louny hned od úvodního hvizdu zatlačily svého soupeře před jeho branku. V první pětiminutovce kopaly tři rohy. Jejich tlak postupem času polevoval, až přišla dvacátá minuta. V ní došlo ve vápně Vilémova k lehkému kontaktu Hokeho s Nyklem, který šel ochotně k zemi, a kopala se penalta. Nic nepomohly ani protesty hostů, kteří navíc reklamovali i ofsajd. Pokutový kop s jistotou proměnil Vojtěch Trup.

Stejně jako v předchozích zápasech přestali i tentokrát domácí hrát a přenechali iniciativu hostům. Za jedenáct minut bylo srovnáno. Pokorný neudržel střelu Hokeho ze 22 metrů a Havel měl dostatek prostoru, aby míč poslal na opačnou stranu.

Druhý poločas začal úplně stejně jako ten první. Tentokrát ale domácí tlak v branku nepřetavili. Následně se hra vyrovnala, až přišla 76. minuta. Zícha našel na vápně Soukupa, který se nemohl uvolnit, a tak posunul Trupovi, jenž prodloužil na lépe postaveného Fiřta. Hrdina nedělního odpoledne střelou pod břevno dal nejen nádhernou branku, ale poslal také svůj tým do vedení. Nakonec to byla i branka vítězná. 

Louny si výhrou upevnily vedoucí pozici se ziskem 43 bodů. V celé podzimní části přišly pouze o dva body po prohře na penalty ve Štětí. Vilémov nakonec přezimuje na třetí příčce, když jej o bod po výhře nad Štětím přeskočily Srbice, které mají na svém kontě 34 bodů.

„Ještě že už je konec. Nebýt dorostenců, nemáme s kým hrát. Popovič má bohužel přetržené kolenní vazy a také další hráči jsou dlouhodobě zraněni. Dnes jsme hráli do penalty, pak jsme zase přestali hrát. Ještě že se Fiřt probral v pravou chvíli, branka to byla parádní. Vilémov nás hodně potrápil. Hrál mnohem lépe, než v minulém kole s Dobroměřicemi. S podzimem můžeme být spokojeni, jen potřebujeme, aby se nám vrátili kluci z marodky,“ hodnotil trenér vítězů Zdeněk Kudela.

FK Seko Louny - SK Stap-Tratec Vilémov 2:1 (1:1)

Branky: 20. Trup (PK), 76. Fiřt - 31. Havel
Rozhodčí: Doubek - Flade, Provazník. ŽK: 2:4. Diváci: 244

Louny: Pokorný - Fiřt, Krejčík, Vokurka, Suchý (74. Pergl) - Zícha (88. Tesař), Pospíšil, Trup, Soukup - Lesniak (90. Svoboda), Nykl (76. Kubiska)

Vilémov: Vaňák - Jindřich, Kurel, Jirchář, Luňák - Buryánek, Hoke, Vavroušek, Hevel, Ruszó (86. Šmalcl) - Kučera (80. Honců)