Mohlo být ještě lépe, ale v závěrečných pěti zápasech Blažimští vyhráli jen v jednom případě. „Měli jsme plno zraněných, do toho práce, tak jsme to na konci sezony lepili. Ale můžu říct, že jsme to odmakali, i když to výsledkově nebylo ono."

Hendrych přiznává, že klub z Žatecka trápí docházka na utkání už dlouhodobě. „Ale jinde to není asi lepší. V dnešní době to tak prostě je. Ale na tréninky jsme se scházeli. Vždy přišel počet, ve kterém se trénink dal uskutečnit, třeba aspoň osm kluků," tvrdí.

Hrát B třídu je pro Blažim optimální. Od obce má dobré podmínky, na nejnižší krajskou soutěž má i několik kvalitních fotbalistů. Na jaře se ale musela obejít bez služeb Ondřeje Bartka, který odešel do Žatce. „Třeba se někdy vrátí. Ale přejeme mu lepší angažmá," usmívá se Hendrych.

V kádru najdeme převážně zkušenější hráče. Mládí by v Blažimi dávali rádi zelenou, ale s doplňováním z řad mládeže má problém většina malých klubů. „Máme jen přípravky. Takže musíme čekat, až vyrostou. Mezitím samozřejmě budou hrát jinde, po letech možná obléknou náš dres."

Patrik Hendrych v sezoně dokázal dát pět branek, sám by si ale dokázal představit lepší gólovou produkci. „Já to tak nějak lepil, když byla potřeba. Většinou na pozici útočníka. Chybí mi rychlost, potřeboval bych zhubnout," přiznává. Jedním dechem ale dodává, že si rád užívá života. „B třída je fajn, ale je to hlavně zábava. Člověk si rád dá s kamarády pivo po zápase, o tom to je."


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...