Celek z lounského předměstí během celého ročníku ztratil jen 11 bodů a přestože se mu na jaře herně nepovedly všechny zápasy, byl suverénem soutěže. „Bylo to o hlavách. De facto jsme věděli, že se nemůže nic stát, že nás nikdo neohrozí. Ta motivace pak mohla být menší, ale snažili jsme se to motivovat tím, že hráli i kluci z lavičky. Navíc ti starší jsou vítězné typy, strhli ostatní," pochvaloval si kouč Holeček po decentní sprše šampusů.

Sběratel Petr Pištora mladší s cennými kartičkami Connora Bedarda
Bingo! Mladý sběratel našel dva Bedardy. Hokejové kartičky můžou přinést miliony

Dominovali střelci Pavel Exner a Jaroslav Holman, dohromady dali 63 branek ze 115, prvně jmenovaný se navíc s největší pravděpodobností stane nejlepším kanonýrem soutěže. „Je to střelec. Makali i ostatní. Kádr se změní maximálně v jednom, dvou jménech. Zájem o některé kluky je, například o zmiňovaného Exnera. Ale já věřím, že tenhle kádr na nejvyšší krajskou soutěž má." Holeček vychází z pravidelného měření sily s týmy krajského přeboru, ke kterému docházelo v přípravných obdobích. „Měli bychom být konkurenceschopní."

Zdroj: Deník/František Bílek

On, hráči i fanoušci se nejvíc těší na derby s Louny a s žateckým Slavojem. „Lounský stadion máme necelé dva kilometry daleko, chodíme tam pěšky na tréninky. Někteří kluci tam působili, někteří lounští zase u nás. Bude to zajímavé derby, ale není tam nevraživost, to určitě ne. Spíš prestiž."

Žatecký brankář Michal Klíč při penaltovém rozstřelu ve finále krajského poháru s Litoměřickem.
Hrdina Slavoje Klíč: Nastartovaly nás Černovice, pak jsme si začali více věřit

Podle Holečka bude důležité, jak se povede Dobroměřicím zúročit nováčkovský elán. „Budeme v jiné pozici. Ale svému mužstvu věřím," zopakoval.

Pohár Dobroměřicím předávali za Ústecký krajský fotbalový svaz Jan Skýpala, člen výkonného výboru za kluby a předseda komise mládeže,  a také Jakub Šlitr, zastupce 11teamsports, partnera ÚKFS.

Cestu za postupem Dobroměřičtí absolvovali zčásti v růžové sadě dresů, trenérovi se zprvu prý příliš nelíbila. „Máme i bílé!" rozesmál se, když na toto téma padla řeč. „Já když viděl, co si vybrali, tak jsem je prosil, ať si vyberou nějakou jinou barvu. Ale chtěli v růžové hrát, dařilo se v ní, tak to musím respektovat. Přinesla postup, což byl náš jediný cíl."


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...