"Góly ani hattricky extra nepočítám, v okrese se to občas povede, je to i v popisu mé práce," říká s úsměvem a nadhledem odchovanec Postoloprt, jenž z Postoloprt změnil adresu fotbalového působiště až v březnu 2020, kdy chodil trénovat s A mužstvem: "Ale upřednostnil jsem kariéru a fotbalu se věnuji nyní jen víkendově. Je tady v Dobroměřicích opravdu dobré zázemí, vedení i kluci, je nás oproti ostatním mužstvům v okrese v kádru dost. Sejdou se kluci z áčka i béčka a funguje nám tady všeobecná chemie. Super."

Považujete se za střelce?
Spíš mám víc šancí než gólů, hodně střel, ale provází mě malá produktivita. Mám i asistence, ale jak vidím bránu, tak se snažím zakončit a vzít to na sebe. Znáte to, útočníci to mají v povaze, musí být malinko sobci a jsou tam od toho, aby dával góly.

V úvodním kole jste gól dal Černčicím (3:3), teď připsal proti Žiželicím (5:2) trefy dokonce tři a dostal jste se na metu čtyř branek a tím pádem v pořadí kanonýrů na dělené první místo s Lubošem Podaným, snajprem z SK Cítoliby. Snový start?
Za mě určitě skvělý rozjezd.

Máte nějakou metu, kolik branek chcete nastřílet?
Chci dát víc gólů, než kolik sehraju zápasů. V sezoně hrajeme 26 utkání, tak gólů chci dát alespoň 27 za sezonu. Pokud bude mít nejlepší střelec, kolega, víc, tak chci mít víc než on.

Krajská I.B třída - ilustrační foto.
Oslabený Střekov zklamal, trenér Dobkovic rozhodl penalty

Budete pořadí kanonýrů po očku sledovat?Díky vám teď ano.

Platíte za hattricky něco do klubové kasy?
My to v béčku neřešíme.

Když dáte víc branek za zápas, pamatujete si je vůbec?
Musel bych nad tím dlouho přemýšlet, ale pro nás je důležité, že tam hlavně padly a v tom okrese je to na můj vkus až moc ofenzivní. Branek padá hodně a je to o tom, kdo z týmů dá víc gólů. My jich dost dáme, ale i moc dostáváme. Obdržet ve dvou zápasech pět gólů, to je podle mě dost.

Ale zase dobré pro fanoušky, že?
To možná ano.

Jaký je váš fotbalový vzor?
V tuhle chvíli fandím Christianovi Ronaldovi, ač v Manchesteru United v poslední době nehrál stabilně a hodně se spekulovalo o tom, kam půjde nebo nepůjde. Mám rád bývalého hráče Juventusu Paula Dybalu, teď sleduju srbského forvarda ze stejného klubu Dušana Vlahoviće a v současné době se mi také líbí norský útočník Erling Braut Haaland, který střílí góly za Manchester City.

Oblíbený klub tedy turínský Juventus?
Určitě. Asi mě k tomu tak nějak přivedl Pavel Nedvěd, jako špičkový český hráč a držitel Zlatého míče, a od mala se to s námi s klukama táhne.

Zápas domácích Údlic s Obrnicemi. Hosté vedli po poločase 3:1, nakonec padli 5:3.
Takhle to nejde, rozlámaný jsem ještě dneska, hromoval obrnický srdcař Pilař

Dobře, ještě k aktuální sezoně. Vy jste dal čtyři góly, dobroměřická rezerva má stejný počet bodů. Jaké má váš tým ambice?Teď máme v týmu spoustu dorostenců, kteří by se rádi někde rozehráli, jsou šikovní, mají ambice. Doufám, že nám maximálně pomohou. Věřím, že máme v tuto chvíli našlápnuto na vršek tabulky, i když nás čekají někteří soupeři, kde se budeme muset vytáhnout, ukázat a o výsledek se poprat.

Čtyři body na úvod berete?
Ano. I když… V prvním zápase jsme o dva body a výhru přišli v posledních sedmi minutách, mohli jsme to urvat a být stoprocentní! To by bylo super. Trochu mě to mrzí, že se to nepovedlo, ale aspoň bod jsme získali a pak vyhráli.

V sobotu vás čeká zápas 3. kola právě v Postoloprtech (od 17.00), kde jste vy byl odchovanec a fotbalově vyrostl. Takže asi i pro vás prestižní duel?
Těším se, protože si zahraju proti klubu, který mě vlastně vychoval. Ta atmosféra je vždy fantastická. Pokaždé je z každé strany velká motivace a chceme si dokázat, kdo je lepší. Jak už jsem řekl, bude to o tom, kdo dá víc gólů. Osobně nepočítám s nějakým defenzivním fotbal, kdo to dostane víckrát do brány, ten vyhraje.

Přednost dostalo civilní zaměstnání, máte tedy nějaké fotbalové sny?
Mám cíl postoupit. V životě jsem snad žádnou soutěž, kde bych byl plnohodnotně přítomen od začátku do konce sezony, nevyhrál. Rád bych vyhrál tabulku a aspoň jednou se stát mistrem. Pokud by se to povedlo, byl bych spokojen.