Novým koučem se stává Zdeněk Kudela. Jako sportovní ředitel pomohl Zbrojovce Brno k návratu mezi fotbalovou elitu. Prošel také Žižkovem, Mladou Boleslaví či Slavií. Jeho posledním působištěm byl SK Lhota, který uplynulou sezonu ukončil na 5. místě přeboru Středočeského kraje, a na závěr minulé zimní přípravy se představil v Lounech, když domácí zvítězili 3:2.

Prvním soupeřem v přípravě bude juniorka Teplic, která přijede do Loun 17. července a výkop je stanoven na 18. hodinu. Druhý zápas odehrají Louny na trávníku Ostrova (vítěz KP a účastník divize) 21. července od 11 hodin.

Následující sobotu, 28. července, budou Louny hostit od 11 hodin OSS Lomnice (druzí v přeboru Karlovarského kraje) a generálkou na nadcházející sezonu bude 4. srpna utkání v Novém Strašecí (9. v přeboru Středočeského kraje).

„Tým se podařilo udržet téměř v nezměněné podobě. Velký zájem byl ze strany Mostu o Daniela Zíchu a Vasila Popoviče, ale oba hráči zůstávají v Lounech. Odešli pouze Jakub Vondráček do Černčic a Josef Hrnčíř do Chlumčan. Z juniorky Mostu se domů vrací Tesař. Rádi bychom přivedli ještě další tři hráče, do každé řady po jednom. Jména by měla být známa v nejbližších dnech,“ uvedl Tomáš Beneš, manažer přípravy a člen výboru FK Louny.

„Cíl pro nadcházející sezonu je jasný. Okamžitý návrat do divize,“ dodal Beneš.

Louny ukončily minulou sezonu v B skupině divize na 13. místě se ziskem 33 bodů, když je jediná výhra dělila od záchrany v soutěži. V té nadcházející budou hrát Louny v přeboru Ústeckého kraje, kde je kromě jiných budou čekat další dva celky z okresu - Slavoj Žatec a nováček soutěže FK Dobroměřice.

Přebor začíná 11. srpna a Louny jedou k úvodnímu kolu do Modlan.

Jaroslav Tošner