Domácí měli utkání od úvodního hvizdu jasně pod kontrolou a Osek se zoufale bránil. První branky se ale diváci dočkali až ve 24. minutě. Ondra Bartko sice na hranici velkého vápna chvilku zaváhal, vypadalo to, jako když neví, co provést s balónem, ale pak vypálil na bránu. Gólman Pěknice míč ve svých rukavicích neudržel a „kulatý nesmysl“ se dokutálel podle tyče do sítě. Netrvalo dlouho a Blažim šla do deseti. Za poznámky směrem k soupeři viděl červenou kartu Milo. Stavy hráčů na obou stranách se vyrovnaly těsně před přestávkou. Domácí sice faulovali, ale hostující Kubásek měl potřebu ještě diskutovat a strkat se s protihráčem a tak inkasoval žlutou. Už se málem zahrával trestný kop, ale diváci i hráči upozorňovali sudího, že to byla již druhá žlutá pro Kubáska a tak si sudí Živnůstka překontroloval zápisky a vytáhl kartu červené barvy pro Kubáska.

Převaha domácích pokračovala i po přestávce. Do dvoubrankového vedení je poslal Pavel Bartko. Kraner sice vykřesal hostům jiskřičku naděje, když snížil tři minuty před koncem, ale Ondra Bartko měl v závěrečné minutě poslední slovo a svou druhou brankou pečetil výsledek.

Celé utkání se hrálo za hodně silného větru, který ohýbal rohové praporky skoro až k zemi. Více než vítr však utkání poznamenal výkon rozhodčích. Zvláště pomezní nestíhali, Bohužel fotbalový svaz jiné nemá.

„Je to stále stejná písnička, neproměňujeme šance. Hned v úvodu jsme spálili dvě, tím jsme dovolili soupeři zvednout hlavu. Když nevíš, co s balónem, tak vystřel. Tohle naštěstí napadlo Ondru a konečně jsme se prosadili. Pak už to bylo dobré. Bohužel rozhodčí jsou takoví, jací jsou, ale hodně ovlivňují průběh utkání,“ komentoval zápas vedoucí Blažimi Pavel Bartko starší.

FK Blažim – TJ Baník Osek 3:1 (1:0)
Branky: 24. a 90. O. Bartko, 79. P. Bartko – 87. Kraner.
Rozhodčí: Živnůstka – Topinka, Pácl.
ŽK: 5:3.
ČK: 33. Milo - 45. Kubásek.
Diváci: 70.
Blažim: Krulich - Čábelka, Hosnedl, Milo, Hegenbart – P.Bartko, Schuchardt, Ročenovič, Loukota (82. Suvák), O. Bartko – Onuščák (87. Vápeník).
Osek: Pěknice – Prášek, Procházka (75.Koppa), Váňa, Štainz – Kraner, Vašek, Foff, Dragoun, Kubásek – Pour.

Jaroslav Tošner